Basen stelażowy do ogrodu – dlaczego warto zdecydować się na zakup?

Basen stelażowy to jeden z najchętniej kupowanych basenów ogrodowych. Jest niezastąpiony latem, gdy dokuczają upały, a dzięki dużym rozmiarom swobodnie może z niego korzystać cała rodzina.

Basen stelażowy – jak wygląda?

Baseny stelażowe wyróżniają się bardzo charakterystycznym wyglądem z uwagi na metalowy stelaż, który stanowi podstawę ich konstrukcji. To właśnie stelaż sprawia, że ścianki są odpowiednio napięte, a zbiornik jest stabilny. Oczywiście należy pamiętać o przygotowaniu podłoża, na którym basen zostanie ustawiony, niemniej ze wszystkich odmian basenów ogrodowych to właśnie modele stelażowe odznaczają się największą trwałością. Basen stelażowy z racji na konstrukcję najczęściej występuje jako basen prostokątny, ale w sprzedaży dostępne są również egzemplarze o owalnych kształtach.

Basen stelażowy – jakie ma zalety?

Duża wytrzymałość i wysoka odporność na uszkodzenia to kluczowe zalety basenów stelażowych, na jakie wskazują klienci sklepu S-MUMO. Wiele tego typu basenów można zostawić na zimę w ogrodzie, co jest niezwykle wygodne – nie trzeba bowiem basenu składać, co zajmuje więcej czasu niż w przypadku basenu rozporowego. Basen stelażowy jest bardzo stabilny, a przy tym bezpieczny w użytkowaniu. Poza tym jest strzałem w dziesiątkę nawet dla dużej rodziny.

Basen stelażowy – jakie akcesoria?

Kupując basen stelażowy, nie wolno zapomnieć o nabyciu rozmaitych akcesoriów takich jak m.in. pompa filtrująca, chemia basenowa, narzędzia do sprzątania, pokrywa czy drabinka. W tym zakresie producenci oferują niezwykle szeroki wybór. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w zestaw, który składa się z basenu oraz dodatków różniących się w zależności od wybranego pakietu. Każdy znajdzie wariant pasujący do konkretnych potrzeb zarówno pod względem zawartości, jak i ceny.

Basen stelażowy to doskonały sposób na wypoczynek i ochłodę, gdy w letnie dni słupek rtęci na termometrze idzie mocno w górę. Dzięki takim rozwiązaniom luksus w postaci basenu w ogrodzie dostępny jest praktycznie dla wszystkich.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak samodzielnie ułożyć wykładzinę dywanową

Wykładziny dywanowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego jest to bowiem bardzo...

Ubezpieczenie domu do kredytu hipotecznego – o czym pamiętać?

Zakup polisy mieszkaniowej to jeden z wymogów, jaki musi spełnić każda osoba finansująca budowę...

Czy Instagram może posłużyć do promocji biznesu?

Współcześnie rzeczywistość wirtualna zajmuje znaczące miejsce w naszym życiu. Przynosi rozrywkę, ale też pomoc...

Top 10 małe AGD, które przydadzą się w kuchni

Na wyposażenie kuchni składa się wiele elementów, z których głównymi będą lodówka, piekarnik, zmywarka,...

Czym charakteryzuje się kosiarka spalinowa NAC?

Jak można zauważyć, na dworze zaczyna robić się coraz cieplej. Rozkwitają rośliny, świeci...

Szczelny montaż okien, czyli jaki?

Przy budowie domu musimy zdać sobie sprawę z tego, jak istotny jest szczelny...

Sprawdź również