Jak urządzić małą sypialnię?

Nasza sypialnia to nasza bezpieczna przystań na odpoczynek i sen po ciężkim dniu. To szczególne miejsce, które pozwala nam na wyciszenie, relaks i regenerację. Nie jest prawdą, że sypialnia, aby w pełni była funkcjonalna i komfortowa, musi być duża. Nawet mała sypialnia gustownie urządzona i zaaranżowana będzie bardzo dobrze spełniała swoją funkcję. Dzisiejsi projektanci wnętrz są niezwykle kreatywni w projektowaniu wyglądu i kolorystyki sypialni o niewielkim metrażu. Potrafią tak zaaranżować przestrzeń, że nawet najmniejsza sypialnia będzie miejscem przytulnym,  atrakcyjnym i funkcjonalnym pod każdym względem.

Kilka pomysłów na zaaranżowanie małej sypialni

Małe sypialnie w białym kolorze sprawiają wrażenie optycznie większych. Biel ma tę zaletę, że rozjaśnia i rozświetla pomieszczenie. Biel sprawia też, że pomieszczenie wygląda czysto i elegancko. Dodatki do białej sypialni można dobierać w różnych kolorach. Jeżeli zdecydujemy się jednak na białe zasłony, to światło w ciągu dnia wpadające do sypialni będzie tylko lekko przytłumione. Dla osób, które lubią taką niewielką stratę światła dziennego i nie mają problemu ze snem o poranku, gdy w sypialni jest już jasno, takie zasłony będą dobrym rozwiązaniem. Sypialnie urządzone w jasnych kolorach wydają się lepszym wariantem, niż te zaaranżowane w ciemnych barwach.

Są jednak osoby, które lubią ciemniejsze kolory sypialni, dobrze się w niej czują i nie ma to wpływu na jakość ich snu. Urządzenie małej sypialni w ciemniejszych kolorach będzie optymalnym rozwiązaniem dla osób, którego dla pełnego i głębokiego snu potrzebują ciemni w pokoju. W sypialni ciemniejszej jasne światło poranka nie wywołuje tak szybko, jak w przypadku jasnej sypialni, efektu jasności.

W sypialni o małym metrażu wskazane jest umieszczenie lustra. Optycznie z pewnością powiększy to naszą małą przytulną sypialnię. Jeżeli jeszcze do tego dołączymy szafy z błyszczącymi powierzchniami uzyskany efekt na pewno nas zadowoli. Poza tym, sypialnia będzie sprawiała wrażenie lekkości i swobody. Znakomicie w tej roli prezentują się lustra zainstalowane w drzwiach przesuwanych szafy. Można je umieścić i w innych miejscach: na ścianie, nawet na suficie albo tuż nad łóżkiem. Im większe lustro, tym bardziej oświetlona i  jasna sypialnia.

Duże okna to kolejny element w małej sypialni, który optycznie ją powiększy. Mogą być one bardzo duże – od podłogi aż do samego sufitu i ciągnąć się przez całą długość ściany. Wstawienie takich okien sprawi, że sypialnia będzie doskonale oświetlona, a my będziemy mieli piękny widok z łóżka tuż po przebudzeniu. Rozwiązanie to trudne jest do realizacji w mieszkaniu w bloku na niższych piętrach czy na parterze. Idealnie się będzie sprawdzało w domu położonym w spokojnej dzielnicy, blisko natury lub na wyższych piętrach mieszkań blokowych.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Zalanie mieszkania to zawsze przykre wydarzenie dla jego właścicieli. Gdy jednak do niego dojdzie...

Surowce chemiczne w budownictwie – najczęstsze zastosowania i co...

Surowce chemiczne w budownictwie – najczęstsze zastosowania i co warto o nich wiedzieć? Zastosowanie...

Kiedy wymienić okna plastikowe?

Wymiana okien to poważna inwestycja, dlatego wiele osób zwleka z jej przeprowadzeniem. Jest...

Catering dietetyczny Legionowo

Włączenie do swojej codzienności zasad zdrowego odżywiania lub diety odchudzającej powinno wiązać się...

Rolety dzień noc – jak je wybrać?

Rolety wewnętrzne dzień noc są cenione przede wszystkim za to, że pasują do wielu...

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania poduszki?

Dla jakości snu poduszka ma znaczenie równie duże, co materac. Jak jednak wybrać...

Sprawdź również