Jaką kosiarkę kupić?

Żaden ogród nie może obejść się bez dobrej jakości kosiarki. By był on zadbany i stanowił nasza reprezentacyjną część, musimy poświęcić mu czas i wysiłek. Zróżnicowanie kosiarek ogrodowym sprawia, że ich wybór może stać się trudny. Jak wybrać odpowiednią kosiarkę?.

Przede wszystkim rodzaj zasilania

To jedna z pierwszych decyzji jaką musimy podjąć przed zakupem. To od niej zależy cena, a także sposób użytkowania kosiarki. Obecnie popularne są trzy podstawowe modele:

  • kosiarka ręczna- najtańsza, wyposażona w noże listwowe. Napędzamy ją przy użyciu siły własnych rąk, co może być męczące.
  • kosiarka spalinowa- jest większa gabarytowo, a także generuje większą ilość spalin. Jednak jest wyjątkowo mobilna i skuteczna.
  • kosiarka elektryczna- posiada kabel, który może powodować ograniczenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę spalinową?

Decydując się na taki model, przede wszystkim zwróćmy uwagę na typ silnika- dwu lub czterosuwowy. Weźmy pod uwagę także jego moc, tak by spełnił on nasze wymagania. Kolejnym ważnym parametrem jest szerokość koszenia. Jeżeli powierzchnia nie jest duża, świetnie sprawdzą się mniejsze urządzenia. Do trawników powyżej 500 metrów kwadratowych, przeznaczone są kosiarki o szerokości powyżej 50 cm. Przyjrzyjmy się również obudowie, powinna być szczelna, a także wyposażona w wygodne uchwyty. Ważne będą także dodatkowe funkcje. Dzięki nim będziemy mogli jeszcze bardziej zoptymalizować pracę z urządzeniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę elektryczną?

W tym przypadku, jak poprzednio kluczowym parametrem okazuje się moc silnika. Do dużej powierzchni wykorzystajmy te o mocy 1200 W do 2000 W.  Obudowa powinna być wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, czyli dobrze zabezpieczonej przed korozją. Ważna jest także szerokość koszenia. Mimo, że tego typu kosiarki mogą pracować nawet na 40 cm, warto zaopatrzyć się w szersze modele. Zwróćmy uwagę na regulację koszenia. Najważniejsze, żeby urządzenie spełniło nasze oczekiwania i było dostosowane do powierzchni, na której będziemy pracować.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak wybrać kino domowe?

Jeśli lubi się oglądać filmy w domowym zaciszu i ma możliwość przeznaczenia na taką...

Jak urządzić małą sypialnię?

Nasza sypialnia to nasza bezpieczna przystań na odpoczynek i sen po ciężkim dniu. To...

Jakie meble do salonu warto kupić?

Urządzanie domu lub mieszkania to nie lada wyzwanie. Nieważne, czy zdecydowaliśmy się na nowe...

Jaki stół i krzesła do jadalni wybrać?

Jadalnia jest bez wątpienia jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu. Nie...

Najlepszy piekarnik, jaki kupić?

Każdy chce, aby jego dom lub mieszkanie było jak najbardziej funkcjonalne. Jednym z najważniejszych...

Budowa domu, co warto wiedzieć?

Decyzja o budowie domu wiąże się z dużą inwestycją.  Wymaga to kompleksowej wiedzy z...

Sprawdź również