Jakie lampy do garażu

Garaż miejsce często traktowane po macoszemu od strony oświetlenia. Zazwyczaj tą przestrzeń na samym końcu poważnie traktujemy w zakresie odpowiedniego światła. Kończąc budowę domu w garażu zazwyczaj montujemy żarówki i oprawy, które pozostały nam i nie wiemy co z nimi zrobić. Jeśli nadszedł czas na montaż dobrego oświetlenia w Twoim garażu zapraszamy do lektury naszego artykułu. Mamy nadzieję, że będzie bardzo pomocny.

Jakie powinny być lampy do garażu

Oświetlenie do garażu można rozpatrywać w kilku aspektach uzależnionych od przeznaczenia przestrzeni. Są osoby, które traktują garaż wyłącznie jako miejsce na samochód. Jednak takich osób jest coraz mniej. W garażu często przeprowadzane są drobne prace warsztatowe, rozwijamy swoje zdolności majsterkowania, przechowujemy przeróżne rzeczy na które w głównej kubaturze domu często nie ma miejsca. Na pewno wiele z Was montuje na ścianie rowery, które ciężko „upchać w okresie zimowym na strychu. Być może macie swój kącik na opony i narzędzia. A może Wasza żona na półkach trzyma żywność, jeśli w przykuchennej spiżarni zabraknie przestrzeni.

Jednak przeróżne przeznaczenia garażu mają kilka wspólnych wymogów w zakresie lamp do garażu:

  • dostateczna moc,
  • oszczędność energii elektrycznej,
  • konstrukcja umożliwiające swobodne przemieszczanie się po garażu,
  • łatwy i bezproblemowy montaż,
  • prosty sposób wymiany źródła światła.

Lampy LED do garażu

Współczesne technologie naturalnie skłaniają nas do rozważenia zastosowania garażowych lamp LED. Są to nowoczesne źródła światła, które działają bardzo długo i przy tym pobierają stosunkowo niskie wartości prądu. jest to tym ważniejsze, iż koszty energii elektrycznej ciągle rosną. Na szczególną uwagę zasługują plafony LED, czyli lampy z mlecznym kloszem, zawierające najczęściej ekonomiczne źródło światła w postaci paska z diodami. Lekka, ekonomiczna, łatwa w montażu i przy okazji niedroga – taka jest lampa LED do garażu w postaci plafonu.

lampy LED do garażu

Jaka moc lamp do garażu

Zalecana moc lamp do garażu zależy od tego co mamy w planach w nim robić. Poniżej przykładowe moce uzależniony od przeznaczenia przestrzeni garażowej:

  • Parkowanie samochodu – zalecamy około 20-30W mocy LED na jedno stanowisko, lub około 60-80W tradycyjnego źródła światła,
  • W przypadku prac warsztatowych i majsterkowania moc światła oczywiście musi być większa – około 2-3W mocy LED na jeden metr kwadratowy stanowiska pracy, najlepiej zastosować barwę zimną lub neutralną,
  • Masz zakamarki, czy półki, które chcesz oświetlić ? Polecamy plafony LED montowane na ścianach i przenośne źródła światła.

Jaka barwa lamp do garażu

W zakresie Lamp LED do garaż masz opcję wyboru barwy światła. Najbardziej uniwersalna jest neutralna barwa oświetlenia do garażu. Oscyluje ona w zakresie 4000-4500 Kelwinów. Tak naprawdę, jeśli używasz garażu wyłącznie do parkowania auta, to nie ważne jaką barwę wybierzesz. Pamiętaj tylko, że barwa ciepła jest słabsza od neutralnej i od najmocniejszej – zimnej. Jeśli nie lubisz mocnego i bardzo białego światła, po prostu wybierz neutralną najbardziej zbliżoną do światła dziennego. Do prac warsztatowych często wybiera się najmocniejszą zimną (powyżej 6000K).

Lampa przed garaż

Myśląc o lampach do garażu nie zapomnieć należy o odpowiednim oświetleniu wjazdu. W tym celu znakomicie sprawdzą się naświetlacze bądź halogeny w wersji z czujnikiem ruchu. To zautomatyzowane źródło światła skutecznie wskaże drogę przez bramę garażową do środka po zmroku. Takie samo rozwiązanie można także zastosować wewnątrz garażu. Pomoże to w oświetleniu już w środku, dzięki czemu nie musimy wychodzić z samochodu żeby zapalić stałe lampy garażowe.

Powiązane wpisy

Polecane

Komody z szufladami, czyli praktyczne meble do każdego wnętrza!

Decydując się na konkretne meble do swojego domu czy mieszkania, zwracamy uwagę...

Lampy w Twoim mieszkaniu

Lampy wiszące są nie tylko praktyczne, ale również stanowią ważny element dekoracyjny...

Jak zrobić zadaszenie tarasu?

Jak zrobić zadaszenie tarasu? Wbrew pozorom cała procedura nie jest aż tak...

Jak urządzić salon w bloku?

Salon jest niezaprzeczalnie sercem każdego domu. Jesteśmy w nim większość czasu, jaki...

3 fotele, które warto mieć w swoim domu

Odpowiednio dobrane fotele mogą całkiem odmienić wygląd i funkcjonalność danego wnętrza, zapewniając...

Jak powinno wyglądać biurko dla małej księżniczki?

Dziewczynki przykładają niezwykłą wagę do swojego wyglądu, zakładanych ubrań, ale i pokoju,...

Sprawdź również