Kotły na pellet – zasada działania

Kocioł na pellet to nowoczesne urządzenie, które jest w dużej mierze zautomatyzowane. Ma nieskomplikowaną konstrukcję przez co jest proste w obsłudze, a na dodatek ekologiczne i… ekonomiczne!

Jak działa kocioł na pellet?

Głównym elementem kotła pelletowego jest palnik. Palnik posiada zapalarkę elektryczną, która pozwala na automatyczne rozpalanie paliwa. Dzięki temu nie trzeba rozpalać pieca ręcznie.

By kocioł działał prawidłowo niezbędny jest sprawnie działający palnik – najlepiej taki, który włącza się za pomocą jednego przycisku lub automatycznie. Podczas pracy uruchomiony podajnik sam pobiera paliwo, czyli pellet. Podawany jest on prosto do palnika, w którym rozpoczyna się proces rozpalania.

odbywa się w sposób ciągły – podajnik uruchomiony zostaje wówczas, gdy spadnie temperatura w kotle do ustalonego poziomu. Gdy zostaje osiągnięta preferowana temperatura następuje przerwa w podawaniu paliwa do palnika.

Gdy wypali się całe paliwo płomienie są wygaszane i następuje etap czyszczenia panika za pomocą wentylatora nadmuchowego. Popiół, który pozostanie, transportowany jest do popielnika skąd wystarczy go usunąć. Szukasz kotła na pellet? Wejdź na https://www.defro.pl/k,32,kotly-automatyczne-na-pellet-biomase.html i dowiedz się więcej!

Kocioł na pellet – urządzenie dla osób ceniących sobie wygodę i komfort użytkowania!

Kocioł na pellet w porównaniu w piecem na węgiel jest urządzeniem niemal bezobsługowym. Kotły zasypowe trzeba samodzielnie rozpalać, a paliwo dokładać najrzadziej raz na dobę. Niestety, przy piecach zasypowych nietrudno też o wychłodzenie domu podczas zaledwie kilkudniowego wyjazdu domowników. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku pieca pelletowego, który sam się rozpala, dokłada opał i wygasza. Paliwo można dostarczać raz na kilka dni!

Co więcej, przy wymianie starego nieefektywnego źródła ogrzewania na nowoczesne, ekologiczne, możemy otrzymać duże dofinansowanie. Warto zapoznać się z ofertą programu Czyste Powietrze.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak zrobić zadaszenie tarasu?

Jak zrobić zadaszenie tarasu? Wbrew pozorom cała procedura nie jest aż tak...

Jak urządzić salon w bloku?

Salon jest niezaprzeczalnie sercem każdego domu. Jesteśmy w nim większość czasu, jaki...

3 fotele, które warto mieć w swoim domu

Odpowiednio dobrane fotele mogą całkiem odmienić wygląd i funkcjonalność danego wnętrza, zapewniając...

Jak powinno wyglądać biurko dla małej księżniczki?

Dziewczynki przykładają niezwykłą wagę do swojego wyglądu, zakładanych ubrań, ale i pokoju,...

Styl industrialny – geometryczna ażurowość rodem z Nowego Jorku

Kolejny trend, który przyszedł do reszty świata od artystów i wziął się...

Jakie lampy do garażu

Garaż miejsce często traktowane po macoszemu od strony oświetlenia. Zazwyczaj tą przestrzeń na samym...

Sprawdź również