Najbardziej praktyczne rodzaje obić tapicerskich w meblach do salonu

Meble do salonu prezentują wysoką jakość wykonania, która łączy się z zastosowaniem modnego, wytrzymałego obicia tapicerskiego. Dopasowane do najnowszych trendów wnętrzarskich oraz wymagań użytkowników obicia tapicerskie są obecnie propozycjami zróżnicowanymi pod względem rodzaju, struktury i grubości materiału.

Miękkość i trwałość pluszu w obiciach tapicerskich

Plusz jest rodzajem materiału, posiadającym okrywę włosową lub włókienną, zapewniającą niezwykłą miękkość w dotyku. Rodzaje pluszu, sprawdzające się jako obicia mebli wypoczynkowych to aksamit, welwet i welur. Wszystkie, pluszowe obicia poddawane są strzyżeniu, dzięki któremu zapewniona zostaje niezwykła gładkość i miękkość podczas dotyku.

Praktyczne plecionki na meblach w salonie

Plecionki są tkaninami, powstającymi z wątku i osnowy, krzyżującymi się pod kątem prostym. Tkane na płasko zapewniają wyjątkowy efekt wizualny oraz niezwykłą trwałość materiału. Są łatwe do utrzymania w czystości.

Jak włoska alcantara

Alcantra, odpowiednik włoskiej alcantary jest tkaniną, odporną na ścieranie, a jednocześnie przyjemną w dotyku. Miękki materiał zapewnia łatwość czyszczenia oraz komfort użytkowania na co dzień. Wykorzystywana jako tkanina tapicerska, alcantra uchodzi za najwyższej jakości materiał obiciowy.

Stylowy flok i luksusowy żakard

Flok w odróżnieniu od tkanin pluszowych jest przyklejany do tkaniny zasadniczej. Charakteryzuje się niezwykłą odpornością na uszkodzenia oraz wytrzymałością na przetarcie. Często wybierany jest jako pokrycie mebli wypoczynkowych do salonu w domach, w których zamieszkują zwierzęta. Luksusowy żakard charakteryzuje się niezwykłą elegancją, często posiada ozdobne ornamenty, dzięki którym znajduje zastosowanie w meblach tapicerowanych, stylizowanych na retro. Meble, pokryte żakardem to wyjątkowa ozdoba.

Ekoskóra w nowoczesnym wydaniu

Ekoskóra, jako tańszy odpowiednik skóry naturalnej często wykorzystywana jest do pokryć mebli wypoczynkowych. Jej ogromne zróżnicowanie pod względem jakości i grubości przedkłada się na trwałość użytkowania tapicerowanych mebli salonowych jednak należy zauważyć, że istotny wpływ na długotrwałość niezawodnego użytkowania ma zachowanie wobec tkaniny. Skóra sztuczna wymaga specjalistycznej pielęgnacji, zapobiegającej powstawaniu pęknięć i przetarć. Odpowiednio konserwowana i czyszczona ekoskóra jest łatwym w pielęgnacji obiciem, które dla uzyskania optymalnego efektu, wystarczy przetrzeć. Świetnie prezentuje się w wersji pikowanej. W poszukiwaniu stylowego mebla tapicerowanego do salonu warto odwiedzić stronę sklepu https://www.edinos.pl/salon , który przygotował ofertę eleganckich sof, kanap i foteli do salonu.

Nowoczesne tkaniny tapicerskie zapewniają trwałość użycia nawet w domach, w których mieszkają małe dzieci oraz zwierzęta. O jakości tkaniny tapicerskiej, obiciowej decydują testy, przeprowadzane pod kątem ścieralności.

Powiązane wpisy

Polecane

Ściana w stylu glamour

Styl glamour jeszcze do niedawna spotkać można było tylko we wnętrzach prywatnych willi oraz...

Markizy tarasowe – czy warto zdecydować się na taki...

Markizy tarasowe to element, który może ożywić aranżację przestrzeni wokół domu. Ma także zastosowanie...

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie zamontowane pod podłogą cieszy się uznaniem ze względu na kilka istotnych zalet. Przede...

Najbardziej praktyczne rodzaje obić tapicerskich w meblach do salonu

Meble do salonu prezentują wysoką jakość wykonania, która łączy się z zastosowaniem modnego, wytrzymałego...

Wyprawka dla dziecka – jakie elementy są niezbędne?

Skompletowanie wyprawki dla maluszka nie jest proste, gdyż trzeba pamiętać o wielu elementach –...

Jaki piekarnik do zabudowy kupić?

Piekarnik to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Dlatego przed zakupem warto poznać najważniejsze...

Sprawdź również