Najbardziej praktyczne rodzaje obić tapicerskich w meblach do salonu

Meble do salonu prezentują wysoką jakość wykonania, która łączy się z zastosowaniem modnego, wytrzymałego obicia tapicerskiego. Dopasowane do najnowszych trendów wnętrzarskich oraz wymagań użytkowników obicia tapicerskie są obecnie propozycjami zróżnicowanymi pod względem rodzaju, struktury i grubości materiału.

Miękkość i trwałość pluszu w obiciach tapicerskich

Plusz jest rodzajem materiału, posiadającym okrywę włosową lub włókienną, zapewniającą niezwykłą miękkość w dotyku. Rodzaje pluszu, sprawdzające się jako obicia mebli wypoczynkowych to aksamit, welwet i welur. Wszystkie, pluszowe obicia poddawane są strzyżeniu, dzięki któremu zapewniona zostaje niezwykła gładkość i miękkość podczas dotyku.

Praktyczne plecionki na meblach w salonie

Plecionki są tkaninami, powstającymi z wątku i osnowy, krzyżującymi się pod kątem prostym. Tkane na płasko zapewniają wyjątkowy efekt wizualny oraz niezwykłą trwałość materiału. Są łatwe do utrzymania w czystości.

Jak włoska alcantara

Alcantra, odpowiednik włoskiej alcantary jest tkaniną, odporną na ścieranie, a jednocześnie przyjemną w dotyku. Miękki materiał zapewnia łatwość czyszczenia oraz komfort użytkowania na co dzień. Wykorzystywana jako tkanina tapicerska, alcantra uchodzi za najwyższej jakości materiał obiciowy.

Stylowy flok i luksusowy żakard

Flok w odróżnieniu od tkanin pluszowych jest przyklejany do tkaniny zasadniczej. Charakteryzuje się niezwykłą odpornością na uszkodzenia oraz wytrzymałością na przetarcie. Często wybierany jest jako pokrycie mebli wypoczynkowych do salonu w domach, w których zamieszkują zwierzęta. Luksusowy żakard charakteryzuje się niezwykłą elegancją, często posiada ozdobne ornamenty, dzięki którym znajduje zastosowanie w meblach tapicerowanych, stylizowanych na retro. Meble, pokryte żakardem to wyjątkowa ozdoba.

Ekoskóra w nowoczesnym wydaniu

Ekoskóra, jako tańszy odpowiednik skóry naturalnej często wykorzystywana jest do pokryć mebli wypoczynkowych. Jej ogromne zróżnicowanie pod względem jakości i grubości przedkłada się na trwałość użytkowania tapicerowanych mebli salonowych jednak należy zauważyć, że istotny wpływ na długotrwałość niezawodnego użytkowania ma zachowanie wobec tkaniny. Skóra sztuczna wymaga specjalistycznej pielęgnacji, zapobiegającej powstawaniu pęknięć i przetarć. Odpowiednio konserwowana i czyszczona ekoskóra jest łatwym w pielęgnacji obiciem, które dla uzyskania optymalnego efektu, wystarczy przetrzeć. Świetnie prezentuje się w wersji pikowanej. W poszukiwaniu stylowego mebla tapicerowanego do salonu warto odwiedzić stronę sklepu https://www.edinos.pl/salon , który przygotował ofertę eleganckich sof, kanap i foteli do salonu.

Nowoczesne tkaniny tapicerskie zapewniają trwałość użycia nawet w domach, w których mieszkają małe dzieci oraz zwierzęta. O jakości tkaniny tapicerskiej, obiciowej decydują testy, przeprowadzane pod kątem ścieralności.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak samodzielnie ułożyć wykładzinę dywanową

Wykładziny dywanowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego jest to bowiem bardzo...

Ubezpieczenie domu do kredytu hipotecznego – o czym pamiętać?

Zakup polisy mieszkaniowej to jeden z wymogów, jaki musi spełnić każda osoba finansująca budowę...

Czy Instagram może posłużyć do promocji biznesu?

Współcześnie rzeczywistość wirtualna zajmuje znaczące miejsce w naszym życiu. Przynosi rozrywkę, ale też pomoc...

Top 10 małe AGD, które przydadzą się w kuchni

Na wyposażenie kuchni składa się wiele elementów, z których głównymi będą lodówka, piekarnik, zmywarka,...

Czym charakteryzuje się kosiarka spalinowa NAC?

Jak można zauważyć, na dworze zaczyna robić się coraz cieplej. Rozkwitają rośliny, świeci...

Szczelny montaż okien, czyli jaki?

Przy budowie domu musimy zdać sobie sprawę z tego, jak istotny jest szczelny...

Sprawdź również