Odśnieżanie wokół domu, jak robić to sprawniej?

Odśnieżanie terenu wokół domu, nigdy nie należało do najprzyjemniejszych zadań. Zwykle traktowaliśmy to jak przykry i uciążliwy obowiązek. Jednak są pewne proste, sprawdzone sposoby, by odśnieżanie stało się sprawniejsze i szybsze. Jak sprawniej odśnieżać tereny wokół domu?

Odpowiednie narzędzia

Zwykle wydaje się to bardzo proste, jednak wybór łopat do odśnieżania jest duży, a każda z nich różni się chociażby małym detalem. Warto dokładnie się zastanowić jaki sprzęt powinniśmy wybrać. Kiedy mamy to odgarnięcia niewielką ilość śniegu najlepiej sprawdzi się po prostu szczotka. Jeśli nasza nawierzchnia wykończona jest płytami betonowymi, warto wybrać plastikową szuflę. Jeśli jednak decydujemy się na trwalsze i wytrzymalsze produkty np. stalowe lub z aluminium, koniecznie powinny one posiadać gumową nakładkę.

Odpuśćmy sól

Często posypujemy powierzchnie solą, gdyż może zalegać pod nią lód. Jednak roztwór soli znacznie utrudnia odśnieżanie. Może on powodować uszkodzenia w gładkiej nawierzchni, niszczyć sprzęt odśnieżający, a także obuwie osoby pracującej. Lepszym sposobem będzie odpuszczenie posypywania lub wykorzystania w tym celu piachu. Dzięki temu narzędzia nie będą napotykać przeszkód w postaci chropowatej, uszkodzonej nawierzchni, a odśnieżanie pójdzie nam znacznie szybciej.

Parametry techniczne nawierzchni

Z reguły nie zwracamy uwagi na to czym i jaką nawierzchnię odśnieżamy. Wbrew pozorom, ma to duże znaczenie w przypadku sposobów usuwania śniegu. Jeśli nasza powierzchnia posiada drewniane elementy, powinniśmy obchodzić się z nią szczotką o twardym włosiu. W przeciwnym razie szufle będą zahaczały o łączenia między belkami, a także uszkodzą drewno. W przypadku betonu lub płyt betonowych, warto podnieść ich odporność na mróz specjalnymi preparatami. Dzięki temu śnieg nie będzie tworzył warstwy lodowej, która znacznie utrudnia odśnieżanie. Nie będzie on też przyczepiał się do nawierzchni i na niej zastygał. Do odśnieżania betonowych nawierzchni, wybierzmy szuflę. Najlepiej plastikową, jeśli już mamy aluminiową zadbajmy o to, by była zakończona gumową lub kauczukową nakładką.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak samodzielnie ułożyć wykładzinę dywanową

Wykładziny dywanowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego jest to bowiem bardzo...

Ubezpieczenie domu do kredytu hipotecznego – o czym pamiętać?

Zakup polisy mieszkaniowej to jeden z wymogów, jaki musi spełnić każda osoba finansująca budowę...

Czy Instagram może posłużyć do promocji biznesu?

Współcześnie rzeczywistość wirtualna zajmuje znaczące miejsce w naszym życiu. Przynosi rozrywkę, ale też pomoc...

Top 10 małe AGD, które przydadzą się w kuchni

Na wyposażenie kuchni składa się wiele elementów, z których głównymi będą lodówka, piekarnik, zmywarka,...

Czym charakteryzuje się kosiarka spalinowa NAC?

Jak można zauważyć, na dworze zaczyna robić się coraz cieplej. Rozkwitają rośliny, świeci...

Szczelny montaż okien, czyli jaki?

Przy budowie domu musimy zdać sobie sprawę z tego, jak istotny jest szczelny...

Sprawdź również