Surowce chemiczne w budownictwie – najczęstsze zastosowania i co warto o nich wiedzieć?

Surowce chemiczne w budownictwie – najczęstsze zastosowania i co warto o nich wiedzieć? Zastosowanie surowców chemicznych ma bardzo szeroki zakres i wykorzystywane jest w różnych branżach i gałęziach przemysłu. Możemy tu wymienić co najmniej dwanaście branż takich jak nawozy, przemysł paszowy, kosmetyka, ogrodnictwo, chemia gospodarcza, kleje, oleje, smary, przemysł farmaceutyczny, farby i lakiery, szkło i ceramika, chemia budowlana, przemysł spożywczy, żywice czy tworzywa sztuczne.

Przemysł budowlany i surowce chemiczne

W przemyśle budowlanym wykorzystuje się bardzo dużą ilość różnych surowców chemicznych (czyli organicznych lub nieorganicznych związków chemicznych) o różnej charakterystyce.

Jakie surowce chemiczne wykorzystywane są w przemyśle budowlanym? Lista potrafi być bardzo szeroka, w zależności od zastosowań. Bardzo dużą ilość surowców chemicznych można znaleźć na stronie https://www.centro-chem.pl/pl.

Centro-Chem jest firmą z długoletnią tradycją na polskim rynku dostarczającą swoim klientom towary w niemalże każdym możliwym dogodnym opakowaniu. Są to na przykład dostawy w workach i big-bagach, cysternach, paletopojemnikach, beczkach, kanistrach butelkach i innych.

Przykładowe produkty to chlorki wapnia, dietanoloamina (różne roztwory), etanoloamina, fosforany, kwas borowy, siarczany (np. potasu, magnezu, cynku), tlenek magnezu, węglan wapnia czy węglan litu.

Chemia budowlana – zastosowanie

Chemia budowlana wykorzystywana jest w trakcie budowy. Do najbardziej znanych zastosowań należy zastosowanie jej np. jako składnik betonu, który przyspiesza proces twardnienia. W tym celu bardzo często stosowany jest mrówczan wapnia.

Z kolei w konstrukcjach wymagane jest oczyszczanie różnego rodzaju powierzchni metalowych, gdzie również zastosowanie znajdzie chemia budowlana i różnego rodzaju kwasy stosowane w procesie czyszczenia.

Ostatnim przykładem mogą być kleje i mieszanki, które służą do łączenia różnych elementów w budownictwie. W tym celu wykorzystuje się dobrej jakości surowce chemiczne w budownictwie.

Jakość i zadowolenie klientów

Branża budowlana jest bardzo wymagającym i dynamicznie zmieniającym się działem przemysłu, dlatego niemalże wszędzie dbałość o bezpieczeństwo, wysoką jakość oraz certyfikację są kluczowymi elementami.

Na stronie https://www.centro-chem.pl/pl znaleźć można więcej informacji na temat jakości oferowanych produktów oraz obsługi klientów. O bardzo wysokiej rzetelności i jakości świadczy chociażby system zarządzania jakością ISO, czyli międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w danej firmie. Kolejnym potwierdzeniem wysokich standardów w zakresie prowadzonej działalności jest certyfikat AEO (dla agencji celnych posiadanie AEO jest podstawą, bez której nie można prowadzić biznesu w oparciu o oczekiwane na rynku rozwiązania).

W budownictwie wykorzystywana jest bardzo dużo najróżniejszych środków chemicznych stosowanych w trakcie budowy, dlatego warto zadbać o te rozwiązania spełniające niezbędne normy i charakteryzujące się wysoką jakością i parametrami.

Powiązane wpisy

Polecane

Nowoczesne narożniki z funkcją spania, wybierz swój model

Każdy, kto urządza swoje mieszkanie chce zadbać o jego funkcjonalność i estetykę. Zależy...

Jak wybierać meble biurowe?

Bez względu na to, w jakiej branży działa nasza firma, musimy zadbać o...

Domowe kompresory powietrza – na co zwrócić uwagę?

Sprężarki powietrza czyli inaczej mówiąc kompresory są dostępne w wielu rozmiarach, ale rozmiar...

Cechy najlepszego ekspresu do kawy

Jeżeli dopiero stoisz przed wyborem zakupu ekspresu do kawy, z pewnością chcesz wybrać najlepszą...

Umywalka z szafką – czy warto montować?

Umywalka to jeden z najważniejszych elementów w każdej łazience - umywalka z szafką to...

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Zalanie mieszkania to zawsze przykre wydarzenie dla jego właścicieli. Gdy jednak do niego dojdzie...

Sprawdź również