Szklane elementy w mieszkaniu

Eleganckie mieszkanie jest przestronne, a jednocześnie zaaranżowane tak, by było wygodne i funkcjonalne. Ciekawym pomysłem na wydzielenie stref mieszkania jest zastosowanie przeszkleń. W jakim wnętrzu sprawdza się przeszklenia i gdzie warto je zastosować?

Ściany ze szkła

Zastosowanie przeszkleń do wydzielenia stref mieszkania to bardzo nowoczesne i eleganckie rozwiązanie. Pokój dzienny oddzielony szybą ozdobną od przedpokoju, czy sypialnia wydzielona z salonu to rozwiązania, które pozwalają na utworzenie stref w mieszkaniu o konkretnym przeznaczeniu, a jednocześnie pozwalają zachować wrażenie otwartych powierzchni.

Kolejnym pomieszczeniem, które można wydzielić za pomocą szyb dekoracyjnych jest łazienka umiejscowiona obok sypialni. Jest to nowatorskie podejście do aranżacji przestrzeni, które pomoże uzyskać wygodną i oryginalną przestrzeń. W zależności od stopnia intymności, który chcemy uzyskać w pomieszczeniu należy wykorzystać szyby dekoracyjne o różnym stopniu przezroczystości. Szyby ozdobne mogą mieć wzory bądź być zupełnie gładkie. Mogą być mleczne bądź przezroczyste. Wybór zastosowanych szyb dekoracyjnych jest uzależniony wyłącznie od potrzeb mieszkańców.

Dostępne rozwiązania

Wydzielając przestrzeń za pomocą ścian ze szkła można zastosować wiele, różnorodnych rozwiązań. Drzwi szklane w konstrukcji stalowej mogą być na zawiasach, jak i w systemie przesuwanym. W takim rozwiązaniu należy jednak szczególną uwagę zwrócić na zastosowanie solidnych, trwałych elementów wykończeniowych. To dzięki nim drzwi będą funkcjonowały sprawnie przez wiele lat.

Warto również zwrócić uwagę na rodzaj szyb ozdobnych zastosowanych w ścianie ze szkła. Bezpieczne szyby dekoracyjne mają grubość 8,10 lub 12 mm. Takie parametry gwarantują, że szyba nie potłucze się, nie zarysuje. Jest odporna na przebarwienia oraz uszkodzenia. Wybór rzetelnej firmy takiej jak polecana przez nas strona ekspertów z tego zakresu czyli https://www.szyby-dekoracyjne.pl/daje gwarancje długiego użytkowania ścian ze szkła bez awarii. Szyby dekoracyjne to bardzo ciekawe i nowatorskie rozwiązanie, które świetnie komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Mieszkania w kamienicach czy loftach są niebanalne i by zachować ich niespotykany charakter, należy zastosować niestandardowe rozwiązania. Szyby ozdobne pozwalają stworzyć mieszkanie, które jest jasne, funkcjonalne i nieszablonowe.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak powinno wyglądać biurko dla małej księżniczki?

Dziewczynki przykładają niezwykłą wagę do swojego wyglądu, zakładanych ubrań, ale i pokoju,...

Styl industrialny – geometryczna ażurowość rodem z Nowego Jorku

Kolejny trend, który przyszedł do reszty świata od artystów i wziął się...

Jakie lampy do garażu

Garaż miejsce często traktowane po macoszemu od strony oświetlenia. Zazwyczaj tą przestrzeń na samym...

Jaka butelka termiczna? Wybierz rozwiązanie od polskiej marki!

Ulubiony napój w idealnej temperaturze, gdziekolwiek jesteś? Pomoże ci w tym butelka termiczna. Poznaj...

Na jakim etapie budowy domu najlepiej zdecydować się na...

Budowa własnego domu to skomplikowany i żmudny proces. Nierzadko wymaga od nas wiele cierpliwości,...

Stylowe firanki – efektowny dodatek do twojego domu

Zawieszone w oknach firanki sprawiają, że mieszka się nam przytulniej, a różnorodność wzorów i...

Sprawdź również