Tajniki tynkowania maszynowego – co warto wiedzieć?

Technologia budowlana nieustannie się rozwija. Nowe rozwiązania techniczne to oszczędność czasu, zasobów i często również pieniędzy. Doskonałym przykładem tego zjawiska jest tynkowanie maszynowe. Ta innowacja w błyskawicznym czasie podbiła cały sektor budowlany. Na czym polega? Z jakimi kosztami się wiąże i do kogo można zwrócić się o pomoc?

Tynkowanie maszynowe – czym jest i jak je wykonać?

Tynkowanie maszynowe wykonuje się przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Najpierw sucha mieszanka rozrabiana jest z wodą w zasobniku agregatu. Kiedy uzyska już odpowiednią konsystencję, nakłada się ją na ścianę przy użyciu pistoletu natryskowego. W rzeczywistości cały proces dużo bardziej przypomina malowanie, niż nakładanie tynku, jakie znamy.

W każdym przypadku tynkowanie maszynowe będzie 3 lub nawet 4 razy szybsze niż technika ręczna. Sam sprzęt natomiast jest bardzo łatwy w obsłudze i transporcie. Przy tynkowaniu maszynowym występuje o wiele mniejsze ryzyko popełnienia błędu przez fachowca. Metodyka nakładania mieszanki jest bowiem znacznie mniej skomplikowana, gdy wykorzystuje się agregat i pistolet. Dlatego właśnie w dzisiejszych czasach tynkowanie maszynowe stało się absolutnym standardem w budownictwie.

Ile kosztuje tynkowanie maszynowe? Cena i dodatkowe wydatki

Cena usługi tynkowania maszynowego może być różna. Jest to uwarunkowane kilkoma kwestiami, z których najważniejszą okazuje się skład mieszanki tynku. Na rynku możemy znaleźć między innymi tynki:

  • Gipsowe
  • Cementowe
  • Cementowo-wapienne

Każdy z nich będzie wiązał się z innymi kosztami za metr kwadratowy. Podczas wyceny tynkowania maszynowego ważna będzie również ogólna powierzchnia. W sytuacji, gdy do nałożenia tynku przeznaczony będzie naprawdę duży obszar – pokroju, chociażby obszernej ściany w hali – prawdopodobnie cena z jeden metr będzie niższa.

Jeśli jednak chodzi o standardowe wykonanie tynkowania maszynowego w firmach, domach jednorodzinnych i innych miejscach – jego koszt zazwyczaj oscyluje w okolicach 30 złotych za metr kwadratowy.

Tynkowanie maszynowe – do kogo zwrócić się o pomoc?

Pozostaje jeszcze kwestia tego, do kogo można zwrócić się z prośbą o tynkowanie maszynowe. Z racji na dużą popularność tej technologii, znalezienie osoby z agregatem i pistoletem raczej nie będzie problemem. Warto jednak wystrzegać się różnego rodzaju “domorosłych” fachowców. Znacznie bezpieczniejszym i pewniejszym wyjściem będzie udanie się do profesjonalistów. W przypadku renomowanych firm klienci mogą mieć pewność, że praca zostanie wykonana solidnie, starannie i zgodnie ze standardami. Właśnie dlatego dobrze przeszkolony zespół w firmie budowlanej jest absolutną podstawą – również, jeśli chodzi o tynkowanie maszynowe.

Chcąc przetrwać – należy iść z duchem czasu. Budownictwo również musi oddać ukłon technologii i zacząć z nią współpracować. Tynkowanie maszynowe jest jedną z najbardziej użytecznych innowacji budowlanych ostatnich lat. Pozwala ograniczyć czas i zasoby, a także wyeliminować ryzyko błędów podczas pracy.

Powiązane wpisy

Polecane

Czy warto zainteresować się doniczkami metalowymi?

Przygotowujesz się do zakupu nowych doniczek dla swoich roślin? Dostępna obecnie oferta doniczek...

Rolety dzień noc- świetne rozwiązanie do każdego pomieszczenia

Rolety dzień noc stały się prawdziwym hitem wnętrzarskim. Ich wygląd, funkcjonalność oraz uniwersalność doskonale...

Jak wybrać stół do jadalni?

Stół można określić sercem naszego domu. To przy nim toczą się ważne dla nas...

Zaaranżuj przestrzeń na działce

Zbliżająca się wiosna to dobry czas, aby wziąć się za porządkowanie działki. Trzeba...

Basen stelażowy do ogrodu – dlaczego warto zdecydować się...

Basen stelażowy to jeden z najchętniej kupowanych basenów ogrodowych. Jest niezastąpiony latem, gdy dokuczają...

Tajniki tynkowania maszynowego – co warto wiedzieć?

Technologia budowlana nieustannie się rozwija. Nowe rozwiązania techniczne to oszczędność czasu, zasobów i...

Sprawdź również