Top 10 małe AGD, które przydadzą się w kuchni

Na wyposażenie kuchni składa się wiele elementów, z których głównymi będą lodówka, piekarnik, zmywarka, czy coraz popularniejsza płyta indukcyjna albo starsza, kuchenka gazowa. Jednak przygotowywanie posiłków wymaga również wielu innych sprzętów oraz urządzeń i oprócz wymienionego dużego AGD, w kuchni znaleźć się musi AGD małe. Nie sposób obejść się obecnie bez kuchenki mikrofalowej, blendera, ostrych noży kuchennych, czy wyciskarki wolnoobrotowej. Poniżej zestaw dobrych i oferowanych po przystępnej cenie Top 10 małe AGD przydatnych w kuchni.

Małe AGD przydatne w kuchni

Spośród wielu artykułów gospodarstwa domowego jedne są obecne w kuchniach od dawna, jak np. noże, a z kolei inne są wynikiem wprowadzania technologii do mieszkań, np. kuchenka mikrofalowa oraz niestety również aktualnych potrzeb, jak dzbanek filtrujący. Poniżej przedstawione zostanie Top 10 małe AGD, bez którego w nowoczesnej kuchni raczej trudno się obejść. W zestawieniu znajdą się urządzenia oraz sprzęty:

• noże kuchenne;
• kuchenka mikrofalowa;
• garnki indukcyjne;
• robot kuchenny planetarny;
• blender ręczny;
• czajnik elektryczny;
• wyciskarka wolnoobrotowa;
• dzbanek filtrujący;
• frytkownica beztłuszczowa;
• zgrzewarka próżniowa.

Noże kuchenne

Noże kuchenne są w kuchniach obecne od zawsze, a ich przeznaczenie praktycznie się nie zmienia. Wyższość obecnych noży kuchennych nad produktami z poprzednich epok jest jednak względnie wyższa, a polega nie tylko na jakości wykonania, ale i na wyraźnym rozgraniczeniu odnośnie do zastosowania. Przy topowym produkcie w tej kategorii Fiskars Zestaw 7 Noży W Bloku 1018781 ostrza wykonano ze stali nierdzewnej 53 THC najwyższej jakości, z rękojeściami SoftGrip osłaniającą palce. Umieszczone w drewnianym, estetycznym bloku są jednocześnie ozdobą kuchni, a ich jakość gwarantuje bezproblemowe krojenie każdego rodzaju żywności.

Kuchenka mikrofalowa

Kuchenka mikrofalowa stała się wręcz obliczem obecnych czasów i pośpiechu, który ten okres charakteryzuje, a jednym z jej topowych modeli jest kuchenka mikrofalowa Amica AMG20E70GSV z opcją grilla. Urządzenie wyposażono w precyzyjne sterowanie elektroniczne umożliwiające dokładne nastawienie czasu pracy, a ponadto w 9 funkcji automatycznych, przy których trzeba jedynie wybrać wagę, ilość porcji oraz rodzaj dania, a kuchenka samodzielnie ustali czas niezbędny do przygotowania posiłku.

Garnki indukcyjne

Indukcja coraz częściej zastępuje w kuchniach kuchenki gazowe i siłą rzeczy powstają specjalne garnki indukcyjne, najlepiej dostosowane do najnowszego sprzętu. W tej kategorii AGD do kuchni warto zwrócić uwagę na Garnki Gerlach Brava (8 elementów), składający się z 4 garnków o średnicach od 16 do 24 cm i pojemnościach od 1,5 do 5 litrów oraz z czterech idealnie dopasowanych pokrywek. Garnki są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i posiadają trójwarstwowe dno. Nadają się do zmywania w zmywarce.

Robot kuchenny

Roboty kuchenne już od dawna ułatwiają przygotowywanie różnorakich posiłków, a jeden z nowszych modeli robot kuchenny planetarny Bosch MUM5XW10 jest szeroko polecany zarówno przez sprzedawców, jak i klientów. Sprzęt wyposażony jest w misę o kształcie umożliwiającym idealne rozprowadzenie ciasta oraz ramię mieszadła unoszone za pomocą jednego przycisku. 7 różnych ustawień trybu pracy, waga, gumowe nóżki dla stabilizacji, informacja o czasie pracy na wyświetlaczu oraz automatycznie zwijany kabel to jedne z wielu aspektów charakteryzujących to urządzenie. Elementy wyposażenia można umyć w zmywarce.

Blender ręczny

Wyjątkowo cichy blender ręczny Sencor SHB 5601GR to kolejne niezwykle przydatne male AGD do kuchni. Urządzenie o mocy 1000 W umożliwia miksowanie gorących potraw, a dzięki zmianie nasadki również ubijanie. Do blendera dołączony jest 800 ml pojemnik z pokrywką do mieszania oraz drugi o pojemności 1250 ml do siekania. Blender wyposażono w wyjątkowo mocny silnik z gwarancją na 6 lat oraz z płynną regulacją prędkości w 20 wariantach.

Czajnik elektryczny

Czajniki elektryczne są znane od dłuższego czasu i ciągle produkowane oraz udoskonalane. Czajnik elektryczny Russell Hobbs 20460-70 jest jedną z nowszych propozycji na rynku, a cechuje go niezwykle cicha praca. Czajnik ma pojemność 1.7 litra, która z powodzeniem wystarcza na przygotowanie napoju dla sześciu osób, a pojedynczą filiżankę gorącej wody zagotuje w 50 sekund. Srebrny kolor, dziubek zapobiegający rozlewaniu się wody, łatwy do wyjęcia i umycia filtr.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Wyciskarki wolnoobrotowe to stosunkowo nowe urządzenia, powstałe dla zaspokojenia potrzeb ludzi preferujących zdrowe i świeże soki z owoców i warzyw. Wyciskarka wolnoobrotowa Eldom PJ400 jest jedną z propozycji dla ludzi stosujących dietę fit, sprawdzającą się przy wyciskaniu soków z owoców, warzyw i ziół. wyposażoną w silnik generujący 80 obrotów na minutę i wsteczny bieg. Posiada wzmocniony ślimak, pozwalający na mocniejszy nacisk i wywarzanie do 30% więcej soku.

Dzbanek filtrujący

Dzbanki filtrujące to nowszy sprzęt AGD do kuchni, stający się nierzadko wymogiem, a to ze względu na pogarszający się stan środowiska naturalnego i jakość wody. Dzbanek filtrujący Aquaphor J.Shmidt 500 2,8L jest wyposażony w automatycznie sterowaną mikropropompę, skracającą czas filtrowania 1 litra wody do minuty. Membrana filtra zatrzymuje chlor, metale ciężkie, związki organiczne, fenol, a nawet bakterie i alergeny. Jest bezpieczny dla dzieci i alergików.

Frytkownica beztłuszczowa

Frytkownice beztłuszczowe powstały z myślą o lubiących frytki, ale pragnących uniknąć jedzenia nazbyt tłustych produktów. Frytkownica beztłuszczowa Eldom MFC1000 posiada 4 programy, regulację temperatury w zakresie 60-200 stopni Celsjusza, dotykowy panel sterowania i zegar z sygnalizacją zakończenia pracy. Potrawa przygotowywana jest za pomocą gorącego powietrza, zapewniając w niej do 80% mniej zawartości tłuszczu.

Zgrzewarka próżniowa

Zgrzewarki próżniowe są raczej nowością sprzętową kuchennego AGD. Zgrzewarka próżniowa Foodsaver FFS014X służy do zabezpieczania pożywienia, w celu zachowania jego świeżości i dla ochrony przed wpływem zapachów z otoczenia. Co istotne, za jej pomocą można zapakować próżniowo każdy rodzaj jedzenia, włącznie z mięsem, a nawet zupą. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, posiada kontrolki postępu pracy, a także ponadczasowy design.

Sprzęt AGD w dobrej jakości to miły i przydatny prezent zarówno w swojej kuchni jak i dla bliskich osób.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak samodzielnie ułożyć wykładzinę dywanową

Wykładziny dywanowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego jest to bowiem bardzo...

Ubezpieczenie domu do kredytu hipotecznego – o czym pamiętać?

Zakup polisy mieszkaniowej to jeden z wymogów, jaki musi spełnić każda osoba finansująca budowę...

Czy Instagram może posłużyć do promocji biznesu?

Współcześnie rzeczywistość wirtualna zajmuje znaczące miejsce w naszym życiu. Przynosi rozrywkę, ale też pomoc...

Top 10 małe AGD, które przydadzą się w kuchni

Na wyposażenie kuchni składa się wiele elementów, z których głównymi będą lodówka, piekarnik, zmywarka,...

Czym charakteryzuje się kosiarka spalinowa NAC?

Jak można zauważyć, na dworze zaczyna robić się coraz cieplej. Rozkwitają rośliny, świeci...

Szczelny montaż okien, czyli jaki?

Przy budowie domu musimy zdać sobie sprawę z tego, jak istotny jest szczelny...

Sprawdź również