Trend na karnisze elektryczne

Karnisze elektryczne, mówiąc w prościej „zasłony na pilota”, które zaczęły pojawiać się na oknach wysokiej klasy hoteli już w lata 80-tych dwudziestego wieku, przez ostatnie kilka lat przybierają na popularności w Polsce. Dzisiaj wspólnie z firmą Małgorzata Dekoracja i Automatyka, powiemy wam trochę na ich temat i wytłumaczymy dlaczego stają się aż tak popularne.

Czym właściwie są karnisze elektryczne?

Określenie karnisze elektryczne, pewnie dla wielu z was jest zupełnie obce. Są to zwyczajnie szyny aluminiowe, w środku których znajduje się mechanizm napędzany silnikiem elektrycznym, dzięki któremu za pomocą jednego przysłowiowego kliknięcia, możemy odsłonić lub zasłonić nasze firany bądź zasłony.

Każdy karnisz elektryczny „Mervino” instalowany przez firmę Małgorzata posiada kilka opici sterowania, są to:

  • Pilot radiowy, poręczny nowocześnie zaprojektowany, możemy go śmiało powiesić na ścianie. Dzięki specjalnemu uchwytowi będzie świetnie komponował się z innymi włącznikami.
  • Panel naścienny, radiowy- dla tych którzy malowanie ścian mają już za sobą i niezawodny kablowy- dla tych którym nie straszne nowe dziury i bruzdy w ścianach.
  • Aktywacja za pociągnięciem
  • Dowolna aplikacja smart home na smartfon lub tablet

Ta ostatnia opcja otwiera przed nami najwięcej możliwości. Przykładowo w aplikacji Smart Life możemy ustawić sobie codzienne akcje. Takie jak np. nasza ulubiona „akcja wstawanie o 6:30”. Dzięki temu punktualnie o 6:30 zasłony rozsuną się, wpuszczając promyki porannego słońca. A jeżeli mamy w swoim domu więcej urządzeń smart, to możemy także w tym samym czasie posłuchać ulubionej muzyki i napić wcześniej przygotowanej przez ekspres, przepysznej kawy.

Kiedy tworzą u wszystkich efekt WoW

Wyobraź sobie, że zapraszasz swoich znajomych na wieczorne pogawędki. Robi się coraz później i później, a rozmowa trwa w najlepsze. A tu nagle zauważasz że jeden z sąsiadów dochodzi do wniosku, że też ze swojego okna, chciałby także poznać twoich gości. Wtedy potajemnie chwytasz za swój smartfon i jednym kliknięciem, pod wrażeniem wszystkich, zasłaniasz zasłony, nawet nie wstając z kanapy.

Dajmy jeszcze jeden przykład, tym razem z poranka. Jesteś i bardzo zmęczony ciężką pracą przez cały tydzień i w piątek rano nic nie jest w stanie cię obudzić. Budzisz się o 9:20 z tylko jednym w głowie, o 10 mam bardzo ważne spotkanie… Z istna prędkością światła ogarniasz się i w drodze uświadamiasz sobie że zasłony są nadal zasłonięte, a twoje piękne domowe rośliny potrzebują światła. Wtedy wchodzisz w aplikacje karniszy elektrycznych i ponownie jednym kliknięciem załatwiasz sprawę, która prawdopodobnie męczyła by cię przez cały dzień.

Gdzie stosujemy karnisze elektryczne?

Jak mówi Pani prezes firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka, Małgorzata Kaczmarek „Nasi klienci najczęściej wybierają karnisze elektryczne do salonu i sypialni. Wynika to z dwóch głównych przyczyn. Po pierwsze, w tych dwóch pomieszczeniach zasłon używamy najczęściej, czyli podczas wieczornego oglądania seriali i potem by nic nie było w stanie na obudzić. Po drugie, jak ja to nazywam z „łóżkowej nie mocy”. Wtedy gdy jest niedziela i chcesz spędzić w łóżku jak najwięcej czasu, to przywitanie nowego dnia, bez opuszczani łóżka jest wręcz bezcenne.”

Zachęcamy was do odwiedzenia strony z firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka aby dowiedzieć się więcej na temat karniszy elektrycznych.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak zaaranżować tras?

Taras to idealne miejsce do odpoczynku oraz spotkań z przyjaciółmi na powietrzu. Taras jest...

Jak wybrać naczynia do jadalni na prezent ślubny?

Lato w pełni, sezon ślubny rozpoczął się na dobre, a Ty wciąż szukasz pomysłu...

Oświetlenie do biur i gabinetów – jakie lampy do...

Właściwie dobrane oświetlenie pełni w miejscu pracy bardzo ważną funkcję. Warto zadbać o to,...

Wełna, pianka czy styropian – czym ocieplić dach i...

Ocieplenie budynku to jedno z najważniejszych zadań inwestora. Profesjonalnie wykonana izolacja stanowi doskonałą barierę...

Panele fotowaltaiczne – absolutna przyszłość

Fotowaltaika święci sukcesy nie tylko na całym świecie, ale od przynajmniej kilku lat jest...

Lampy podłogowe – dobry pomysł do każdego wnętrza

Światło odgrywa w naszym życiu kluczową rolę. Bez Słońca trudno by było myśleć o...

Sprawdź również