Urządzamy małą łazienkę, o czym warto pamiętać?

Urządzenie niewielkiej łazienki niemal zawsze stanowi spore wyzwane. Nie jest jednak zadaniem, któremu nie będziemy w stanie sprostać. Pamiętając o kilku zasadach będziemy w stanie przeobrazić ją w pomieszczenie wyjątkowe, z którego będziemy korzystać z dużą przyjemnością.

Stwórz wrażenie większej przestrzeni

Gdy łazienka jest niewielka, przeważnie jej powiększenie nie wchodzi w grę. Nie oznacza to jednak, że nie możemy podejmować prób sprawienia, że będzie ona większa optycznie niż w rzeczywistości. Cel ten da się osiągnąć na przynajmniej kilka sposobów. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście postawienie na białe, połyskujące kafelki. Nie tylko będą one rozjaśniać pomieszczenie, ale również odbijać światło. Innym rozwiązaniem jest powieszenie lustra naprzeciw drzwi wejściowych prowadzących do tego pomieszczenia. Zwiększy ono optycznie przestrzeń, jaką dysponujemy, a jednocześnie przyczyni się do tego, że my sami będziemy poruszać się po łazience z większą niż dotychczas łatwością.

Wyposaż łazienkę w to, co potrzebne

W wielu małych łazienkach tak naprawdę problemem nie jest wcale to, że nie oferują one imponującej przestrzeni. Problem polega przede wszystkim na tym, że ich właściciele zdają się zapominać, jak niewielkim pomieszczeniem dysponują. W rezultacie w łazience pojawiają się elementy wyposażenia, które wcale nie są tam potrzebne takie, jak choćby dodatkowa szafka, choć znacznie lepszą opcją byłoby z pewnością zdecydowanie się na szafkę w zabudowie. Jeśli więc ograniczymy się do tego, co rzeczywiście przyda się w tym pomieszczeniu, z pewnością zaskoczy nas to, jak wiele przestrzeni mamy jeszcze do dyspozycji.

Nie przesadzaj z minimalizmem

Niektórzy producenci oferują dziś rozwiązania stworzone specjalnie z myślą o małych łazienkach. Miniaturowe umywalki, wanny i sedesy wyglądają uroczo, okazuje się jednak, że korzystanie z nich staje się ogromnym wyzwaniem. Jeśli więc nie chcemy wchodzić do łazienki z niechęcią, unikajmy tego rodzaju propozycji. Nawet zyskanie większej przestrzeni nie rekompensuje niedogodności odczuwanych podczas korzystania z nich.

Powiązane wpisy

Polecane

Lampy wiszące do salonu – wspaniała ozdoba pokoju gościnnego

O systemie oświetlenia w naszym domu najczęściej można myśleć na dwa sposoby. Dla jednych...

Czym jest tulejowanie maszyn budowlanych? Ile kosztuje tulejowanie koparko...

Na czym polega tulejowanie otworów w maszynach budowlanych? Tulejowanie koparek, tulejowanie otworów, tulejowanie Regeneracja metodą...

Rekuperacja. Oszczędności na ogrzewaniu to tylko jedna z zalet!

Chcesz zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? A może budujesz nowy dom i musisz spełnić wymogi...

Płoty modułowe – schludne, wytrzymałe i nowoczesne

Czym są ogrodzenie modułowe i dlaczego jeszcze warto stawiać płoty z fabryki? Wiele typów...

Kotły na pellet – zasada działania

Kocioł na pellet to nowoczesne urządzenie, które jest w dużej mierze zautomatyzowane. Ma nieskomplikowaną...

Po jakie akcesoria łazienkowe warto sięgnąć?

Łazienka jest fantastycznym miejscem w każdym domu. Lubimy spędzać w niej czas, niezależnie od...

Sprawdź również