Urządzamy małą łazienkę, o czym warto pamiętać?

Urządzenie niewielkiej łazienki niemal zawsze stanowi spore wyzwane. Nie jest jednak zadaniem, któremu nie będziemy w stanie sprostać. Pamiętając o kilku zasadach będziemy w stanie przeobrazić ją w pomieszczenie wyjątkowe, z którego będziemy korzystać z dużą przyjemnością.

Stwórz wrażenie większej przestrzeni

Gdy łazienka jest niewielka, przeważnie jej powiększenie nie wchodzi w grę. Nie oznacza to jednak, że nie możemy podejmować prób sprawienia, że będzie ona większa optycznie niż w rzeczywistości. Cel ten da się osiągnąć na przynajmniej kilka sposobów. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście postawienie na białe, połyskujące kafelki. Nie tylko będą one rozjaśniać pomieszczenie, ale również odbijać światło. Innym rozwiązaniem jest powieszenie lustra naprzeciw drzwi wejściowych prowadzących do tego pomieszczenia. Zwiększy ono optycznie przestrzeń, jaką dysponujemy, a jednocześnie przyczyni się do tego, że my sami będziemy poruszać się po łazience z większą niż dotychczas łatwością.

Wyposaż łazienkę w to, co potrzebne

W wielu małych łazienkach tak naprawdę problemem nie jest wcale to, że nie oferują one imponującej przestrzeni. Problem polega przede wszystkim na tym, że ich właściciele zdają się zapominać, jak niewielkim pomieszczeniem dysponują. W rezultacie w łazience pojawiają się elementy wyposażenia, które wcale nie są tam potrzebne takie, jak choćby dodatkowa szafka, choć znacznie lepszą opcją byłoby z pewnością zdecydowanie się na szafkę w zabudowie. Jeśli więc ograniczymy się do tego, co rzeczywiście przyda się w tym pomieszczeniu, z pewnością zaskoczy nas to, jak wiele przestrzeni mamy jeszcze do dyspozycji.

Nie przesadzaj z minimalizmem

Niektórzy producenci oferują dziś rozwiązania stworzone specjalnie z myślą o małych łazienkach. Miniaturowe umywalki, wanny i sedesy wyglądają uroczo, okazuje się jednak, że korzystanie z nich staje się ogromnym wyzwaniem. Jeśli więc nie chcemy wchodzić do łazienki z niechęcią, unikajmy tego rodzaju propozycji. Nawet zyskanie większej przestrzeni nie rekompensuje niedogodności odczuwanych podczas korzystania z nich.

Powiązane wpisy

Polecane

Ściana w stylu glamour

Styl glamour jeszcze do niedawna spotkać można było tylko we wnętrzach prywatnych willi oraz...

Markizy tarasowe – czy warto zdecydować się na taki...

Markizy tarasowe to element, który może ożywić aranżację przestrzeni wokół domu. Ma także zastosowanie...

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie zamontowane pod podłogą cieszy się uznaniem ze względu na kilka istotnych zalet. Przede...

Najbardziej praktyczne rodzaje obić tapicerskich w meblach do salonu

Meble do salonu prezentują wysoką jakość wykonania, która łączy się z zastosowaniem modnego, wytrzymałego...

Wyprawka dla dziecka – jakie elementy są niezbędne?

Skompletowanie wyprawki dla maluszka nie jest proste, gdyż trzeba pamiętać o wielu elementach –...

Jaki piekarnik do zabudowy kupić?

Piekarnik to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Dlatego przed zakupem warto poznać najważniejsze...

Sprawdź również