4 akcesoria do basenu ogrodowego, które musisz posiadać!

Kupując basen do ogrodu, warto zaopatrzyć się w akcesoria, dzięki którym relaks w wodzie stanie się prawdziwą przyjemnością. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele pomocnych dodatków. Co wybrać? Oto 4 podstawowe propozycje.

Pompy basenowe

Pompy basenowe są niezbędne, aby utrzymać wodę w basenie w należytym stanie. Urządzenia te nie tylko filtrują i dezynfekują wodę poprzez generowanie chloru, ale również umożliwiają jej podgrzanie. Istnieje opcja umieszczenia ich na stałe w basenach stelażowych i rozporowych, niemniej trzeba pamiętać o tym, że są one zasilane prądem. W związku z tym, gdy pompa jest włączona, nie wolno korzystać z basenu. Odpowiednio dobrane urządzenia pomagają skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń i sprawiają, że wody w basenie nie trzeba wymieniać zbyt często.

Filtry

Żadna pompa basenowa nie wypełni swego zadania, jeśli nie zostanie wyposażona w stosowny filtr. Filtry są wymiennymi elementami pompy, ale np. w sklepie S-MUMO nabyć można modele przeznaczone do wielokrotnego użytku. Taki filtr wystarczy porządnie opłukać. Do wymiany nadaje się wtedy, gdy jest już mocno zabrudzony i nie da się go wyczyścić. To właśnie filtry pozwalają się pozbyć z basenu rozmaitych zanieczyszczeń.

Przykrycie do basenu

Trudno wyobrazić sobie basen bez przykrycia mającego na celu zapobieganie dostawaniu się do wody liści i innych resztek roślin, owadów itp. Przykrycie chroni również zawartość basenu przed opadami atmosferycznymi, które zwykle oznaczają konieczność wymiany wody. Bardzo interesującym rozwiązaniem są przykrycia solarne o właściwościach zapobiegających wychłodzeniu wody.

Akcesoria do czyszczenia basenu

Akcesoria czyszczące to kolejne „must have” każdego właściciela basenu ogrodowego. Tego rodzaju akcesoria basenowe to siatki, szczotki (tradycyjne i do narożników) i trzonki teleskopowe ułatwiające utrzymanie zbiornika w dobrym stanie i zebranie odpadków znajdujących się w najtrudniej dostępnych miejscach. Akcesoria do czyszczenia basenu przydają się niezależnie od tego, czy basen ma na wyposażeniu pompę z filtrem.

https://s-mumo.pl/akcesoria-basenowee,c131.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj