Aktualne trendy na pierwotnym rynku mieszkań w Lublinie

Sytuacja na pierwotnym rynku mieszkań w Lublinie przez wiele lat pozostawiała sporo do życzenia. Wiele się jednak w tym obszarze zmieniło. Realizowanych jest coraz więcej inwestycji, a popyt na nowe mieszkania nie spada.

Centrum wciąż na topie, ale w cenie są również inne lokalizacje

Podobnie jak w innych miastach wojewódzkich, tak i w Lublinie najbardziej poszukiwane są mieszkania w centrum. Medal ma też i drugą stronę – w centrum zawsze jest najdrożej, co skłania nabywców do zainteresowania się innymi lokalizacjami. Świetnym przykładem są tutaj okolice Starego Lasu, gdzie znajduje się m.in. Osiedle Koralowe. Jest to przedsięwzięcie, za którym stoi firma deweloperska Orion. Za atrakcyjnością tej lokalizacji przemawiają: duża ilość terenów zielonych, rozwijająca się infrastruktura handlowo-usługowa oraz dobre połączenia komunikacyjne z pozostałymi częściami Lublina.

Kwitnie lubelski rynek mieszkań na wynajem

Wiele osób decydujących się na zakup mieszkania w Lublinie szuka odpowiedniej nieruchomości z myślą o późniejszym najmie. Mieszkania na wynajem są tutaj bardzo poszukiwane – chociażby z uwagi na to, że Lublin to jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w regionie. 1400 zł – to średnia cena, jaką trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania o powierzchni 40 m kw. Opłaca się zatem inwestować w mieszkania. Lublin należy do miast, gdzie najbardziej poszukiwane są mniejsze lokale, które łatwiej wynająć.

Mikroapartamenty i luksusowe mieszkania zyskują na popularności

W całej Polsce wyraźnie zaznacza się trend polegający na rosnącym popycie na luksusowe mieszkania. Są to nieruchomości, których medialna cena wynosi 150-200 proc. średniej ceny za 1 m kw. nowego lokalu. Specjaliści oceniają, że trend ten będzie przybierał na sile, co skłania deweloperów do podejmowania odpowiednich działań mających na celu urozmaicenie oferty. Z drugiej zaś strony ogromne zainteresowanie wzbudzają tzw. mikroapartamenty – czyli lokale o powierzchni nieprzekraczającej 25 m kw. Pod względem cenowym są one znacznie korzystniejsze niż kawalerki czy 2-pokojowe mieszkania.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak powinno wyglądać biurko dla małej księżniczki?

Dziewczynki przykładają niezwykłą wagę do swojego wyglądu, zakładanych ubrań, ale i pokoju,...

Styl industrialny – geometryczna ażurowość rodem z Nowego Jorku

Kolejny trend, który przyszedł do reszty świata od artystów i wziął się...

Jakie lampy do garażu

Garaż miejsce często traktowane po macoszemu od strony oświetlenia. Zazwyczaj tą przestrzeń na samym...

Jaka butelka termiczna? Wybierz rozwiązanie od polskiej marki!

Ulubiony napój w idealnej temperaturze, gdziekolwiek jesteś? Pomoże ci w tym butelka termiczna. Poznaj...

Na jakim etapie budowy domu najlepiej zdecydować się na...

Budowa własnego domu to skomplikowany i żmudny proces. Nierzadko wymaga od nas wiele cierpliwości,...

Stylowe firanki – efektowny dodatek do twojego domu

Zawieszone w oknach firanki sprawiają, że mieszka się nam przytulniej, a różnorodność wzorów i...

Sprawdź również