Aktualne trendy na pierwotnym rynku mieszkań w Lublinie

Sytuacja na pierwotnym rynku mieszkań w Lublinie przez wiele lat pozostawiała sporo do życzenia. Wiele się jednak w tym obszarze zmieniło. Realizowanych jest coraz więcej inwestycji, a popyt na nowe mieszkania nie spada.

Centrum wciąż na topie, ale w cenie są również inne lokalizacje

Podobnie jak w innych miastach wojewódzkich, tak i w Lublinie najbardziej poszukiwane są mieszkania w centrum. Medal ma też i drugą stronę – w centrum zawsze jest najdrożej, co skłania nabywców do zainteresowania się innymi lokalizacjami. Świetnym przykładem są tutaj okolice Starego Lasu, gdzie znajduje się m.in. Osiedle Koralowe. Jest to przedsięwzięcie, za którym stoi firma deweloperska Orion. Za atrakcyjnością tej lokalizacji przemawiają: duża ilość terenów zielonych, rozwijająca się infrastruktura handlowo-usługowa oraz dobre połączenia komunikacyjne z pozostałymi częściami Lublina.

Kwitnie lubelski rynek mieszkań na wynajem

Wiele osób decydujących się na zakup mieszkania w Lublinie szuka odpowiedniej nieruchomości z myślą o późniejszym najmie. Mieszkania na wynajem są tutaj bardzo poszukiwane – chociażby z uwagi na to, że Lublin to jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w regionie. 1400 zł – to średnia cena, jaką trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania o powierzchni 40 m kw. Opłaca się zatem inwestować w mieszkania. Lublin należy do miast, gdzie najbardziej poszukiwane są mniejsze lokale, które łatwiej wynająć.

Mikroapartamenty i luksusowe mieszkania zyskują na popularności

W całej Polsce wyraźnie zaznacza się trend polegający na rosnącym popycie na luksusowe mieszkania. Są to nieruchomości, których medialna cena wynosi 150-200 proc. średniej ceny za 1 m kw. nowego lokalu. Specjaliści oceniają, że trend ten będzie przybierał na sile, co skłania deweloperów do podejmowania odpowiednich działań mających na celu urozmaicenie oferty. Z drugiej zaś strony ogromne zainteresowanie wzbudzają tzw. mikroapartamenty – czyli lokale o powierzchni nieprzekraczającej 25 m kw. Pod względem cenowym są one znacznie korzystniejsze niż kawalerki czy 2-pokojowe mieszkania.

Powiązane wpisy

Polecane

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Jak wypracować sobie dobre nawyki, które będą Ci towarzyszyć...

Nawyki stanowią fundament naszej codzienności, kształtując nasz styl życia, zdrowie i stosunek do świata,...

Sprzęt AGD do kuchni – co kupić i co...

Kuchnia jest sercem każdego domu, a sprzęt AGD odgrywa kluczową rolę w codziennym gotowaniu...

Podłoga drewniana, laminowana i winylowa – sprawdź salon podłóg...

Podłoga jest jednym z kluczowych elementów wystroju wnętrza. Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi ma ogromne...

Wymienne akcesoria do minikoparki: Optymalizacja efektywności w budownictwie

Minikoparki są niezwykle wszechstronnymi i przydatnymi maszynami w branży budowlanej. Ich kompaktowe rozmiary, zwrotność...

Sprawdź również