Basen stelażowy do ogrodu – dlaczego warto zdecydować się na zakup?

Basen stelażowy to jeden z najchętniej kupowanych basenów ogrodowych. Jest niezastąpiony latem, gdy dokuczają upały, a dzięki dużym rozmiarom swobodnie może z niego korzystać cała rodzina.

Basen stelażowy – jak wygląda?

Baseny stelażowe wyróżniają się bardzo charakterystycznym wyglądem z uwagi na metalowy stelaż, który stanowi podstawę ich konstrukcji. To właśnie stelaż sprawia, że ścianki są odpowiednio napięte, a zbiornik jest stabilny. Oczywiście należy pamiętać o przygotowaniu podłoża, na którym basen zostanie ustawiony, niemniej ze wszystkich odmian basenów ogrodowych to właśnie modele stelażowe odznaczają się największą trwałością. Basen stelażowy z racji na konstrukcję najczęściej występuje jako basen prostokątny, ale w sprzedaży dostępne są również egzemplarze o owalnych kształtach.

Basen stelażowy – jakie ma zalety?

Duża wytrzymałość i wysoka odporność na uszkodzenia to kluczowe zalety basenów stelażowych, na jakie wskazują klienci sklepu S-MUMO. Wiele tego typu basenów można zostawić na zimę w ogrodzie, co jest niezwykle wygodne – nie trzeba bowiem basenu składać, co zajmuje więcej czasu niż w przypadku basenu rozporowego. Basen stelażowy jest bardzo stabilny, a przy tym bezpieczny w użytkowaniu. Poza tym jest strzałem w dziesiątkę nawet dla dużej rodziny.

Basen stelażowy – jakie akcesoria?

Kupując basen stelażowy, nie wolno zapomnieć o nabyciu rozmaitych akcesoriów takich jak m.in. pompa filtrująca, chemia basenowa, narzędzia do sprzątania, pokrywa czy drabinka. W tym zakresie producenci oferują niezwykle szeroki wybór. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w zestaw, który składa się z basenu oraz dodatków różniących się w zależności od wybranego pakietu. Każdy znajdzie wariant pasujący do konkretnych potrzeb zarówno pod względem zawartości, jak i ceny.

Basen stelażowy to doskonały sposób na wypoczynek i ochłodę, gdy w letnie dni słupek rtęci na termometrze idzie mocno w górę. Dzięki takim rozwiązaniom luksus w postaci basenu w ogrodzie dostępny jest praktycznie dla wszystkich.

Powiązane wpisy

Polecane

Kominy nierdzewne w budownictwie przemysłowym

Kominy nierdzewne stanowią nieodzowny element infrastruktury w budynkach przemysłowych, zapewniając nie tylko skuteczne odprowadzanie...

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Sprawdź również