Osoby, którym zależy na szybkiej przeprowadzce do własnego domku jednorodzinnego, powinny rozważyć budowę w technologii szkieletowej. Z wielu powodów jest to optymalne rozwiązanie w takiej sytuacji. Jednak zanim podejmiemy taką decyzję, warto bliżej zapoznać się z tą technologią. Wiedza na temat jej wad i zalety może okazać się wysoce pomocna podczas realizacji takiego projektu. Potencjalnych inwestorów odstraszają liczne mity, które narosły wokół budownictwa szkieletowego.
Poznaj najważniejsze zalety i wady budownictwa szkieletowego
Proces wznoszenia budynków w technologii szkieletowej jest wyjątkowo szybki. Co więcej, można budować nawet w okresie zimowym. Dodatkowo ta technologia umożliwia swobodne kształtowanie planu budynku i nie utrudniają tego nawet słupy szkieletu stalowego czy drewnianego. Lekka konstrukcja oraz stosunkowo niewielkie koszty związane z budową to kolejne zalety domów szkieletowych.
Mówi się co prawda o tym, że szkielet drewniany nie jest uniwersalny i jest przeznaczony głównie do małych obiektów, jednak dzięki użyciu wiązarów kratownicowych o dużych rozpiętościach oraz klejonego drewna można znacznie zwiększyć jego wytrzymałość.
Więcej faktów i mitów na temat budownictwa szkieletowego przeczytasz na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-opinie-i-fakty/.
Budownictwo szkieletowe zapewnia doskonałe parametry akustyczne?
To fakt – budownictwo szkieletowe zapewnia doskonałe parametry akustyczne. Jednak, aby to osiągnąć konieczne jest przemyślenie kilku kwestii i użycie właściwych materiałów. Można tak dobrać płyty gipsowo-kartonowe lub gipsowo-włóknowe oraz wypełnienie pomiędzy nimi, aby w pełni wygłuszyć pomieszczenia i uzyskać zadowalający efekt akustyczny. Projektowanie akustyczne budynków jest trudne, dlatego w celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów.