Domowe kompresory powietrza – na co zwrócić uwagę?

Sprężarki powietrza czyli inaczej mówiąc kompresory są dostępne w wielu rozmiarach, ale rozmiar nie określa, czy sprężarka powietrza jest wystarczająco mocna dla twoich narzędzi pneumatycznych. Zamiast tego powinieneś ocenić wymagania dotyczące powietrza w swoich narzędziach i znaleźć sprężarkę powietrza, która może spełnić te wymagania.

Kiedy nie potrzeba większych sprężarek powietrza

Większe nie zawsze są lepsze i jest to wyjątkowo trafne określenie jeśli chodzi o sprężarki powietrza. Istnieją duże sprężarki powietrza o niskiej wydajności, a także kompaktowe sprężarki powietrza o dużej wydajności. Ponadto niektórzy producenci poświęcili wiele czasu na badania i rozwój nad tworzeniem możliwie małych i lekkich sprężarek powietrza bez utraty mocy. Te można więc z powodzeniem wykorzystać w warunkach domowych. Ale nie wszyscy producenci koncentrują się na minimalizowaniu rozmiaru. Dlatego nie można ocenić wydajności sprężarki powietrza na podstawie jej wielkości.

Jak określić rozmiar kompresora?

Zamiast oceniać wydajność sprężarki powietrza na podstawie jej wielkości, klienci powinni przyjrzeć się, ile powietrza dostarcza, co jest mierzone w litrach na minutę. Sprężarki powietrza o niższej klasie są przeznaczone do pompowania opon samochodów osobowych, podczas gdy sprężarki powietrza o wyższych klasach są przeznaczone do zastosowań przemysłowych. Aby zawęzić określone wymagania, przyjrzyj się wymaganiom narzędzia pneumatycznego, którego używasz i które potrzebuje najwięcej mocy. Zwróć również uwagę, czy ocena dotyczy cyklu pracy, ponieważ wiele narzędzi do ciągłego użytkowania jest nadal ocenianych, tak jakbyś ich używał tylko od 50 do 60%. Jeśli używasz więcej niż jednego narzędzia na raz, pamiętaj o zsumowaniu wymaganej mocy. Gdy już wiesz, ile energii wymagają Twoje narzędzia pneumatyczne, będziesz także wiedział, jak mocna musi być Twoja sprężarka powietrza. Spróbuj znaleźć kompresory powietrza, które spełnią Twoje wymagania dotyczące wydajności powietrza korzystając na przykład z kalkulatorów internetowych czy kontaktując się z firmami posiadającymi odpowiednio duże doświadczenie.

Zbiornik powietrza i kompresor

Zbiorniki powietrza to świetny sposób na zwiększenie ilości dostępnego powietrza w krótkim okresie. Zbiorniki te są wymagane w tłokowych sprężarkach powietrza, podczas gdy rotacyjne sprężarki śrubowe generalnie nie wymagają zbiornika odbiorczego ze względu na ich pełny cykl pracy. Możesz dowiedzieć się więcej o zbiornikach odbiorników powietrza oraz samych kompresorach zapoznając się z pozostałymi artykułami, bądź kontaktując się z producentami urządzeń, których na rynku nie brakuje.

Szeroką ofertę kompresorów powietrza znajdziesz na stronie https://barracuda.sklep.pl/kompresory-sprezarki

Powiązane wpisy

Polecane

Kominy nierdzewne w budownictwie przemysłowym

Kominy nierdzewne stanowią nieodzowny element infrastruktury w budynkach przemysłowych, zapewniając nie tylko skuteczne odprowadzanie...

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Sprawdź również