Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie zamontowane pod podłogą cieszy się uznaniem ze względu na kilka istotnych zalet. Przede wszystkim stanowi bardzo wygodne w użytkowaniu źródło ciepła. Na dodatek wspomaga równomierne ogrzewanie pomieszczeń i pozwala oszczędzić nawet 20% energii potrzebnej do utrzymania komfortu cieplnego. Poleca się je zwłaszcza alergikom, ponieważ nie dopuszcza ono do zbędnej cyrkulacji powietrza, która wzbija kurz oraz drobnoustroje w powietrze.

Czym jednak jest ogrzewanie podłogowe i co trzeba o nim wiedzieć? Z przyjemnością przybliżymy dziś jego działanie.

Z czego składa się elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Najpopularniejszym obecnie ogrzewaniem podłogowym jest jego elektryczna wersja. Wynika to zarówno z rozsądnych kosztów eksploatacji, jak i oszczędności miejsca. Elektryka– w przeciwieństwie do wodnego, gazowego czy olejowego źródła energii – nie wymaga dodatkowej instalacji np. pod postacią pieca w specjalnie przeznaczonej do tego kotłowni.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe wyróżnia się wielowarstwowością. Najważniejszymi elementami systemu są przewody grzewcze oraz maty lub folie (do wyboru). Do zabezpieczeń zaliczamy warstwy izolujące i wylewkę. Wykończenie podłogi ukrywa instalację przed wzrokiem, co czyni ją niewidocznym sposobem ogrzewania domu lub konkretnych pomieszczeń. W wielu przypadkach może spokojnie zastąpić tradycyjne grzejniki.

Przewody mają przeważnie grubość od 3 do 7 mm i zagęszcza się je wedle zapotrzebowania. Im więcej ich się zamontuje, tym efektywniejsze staje się ogrzewanie podłogowe. Mogą biec przez całe pomieszczenie, po kilka obok siebie.

Jak przebiega montaż ogrzewania podłogowego?

Jeśli nie zaplanowało się tego typu ogrzewania już na etapie projektowania budynku, to trzeba liczyć się z koniecznością demontażu paneli, aby położyć izolację oraz przewody. Na szczęście istnieje inne rozwiązanie, dostępne również w ofercie Termofol. Maty grzewcze instaluje się w systemie bezpośrednim. Eliminuje to konieczność zdjęcia paneli czy płytek. Oczywiście niesie to za sobą podniesienie poziomu podłogi, ale jest ono niemal niezauważalne.

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe od Termofol?

Firma Termofol specjalizuje się w technologiach grzewczych od wielu lat. Nabyte doświadczenie przekuto w rozwiązania wyróżniające przedsiębiorstwo tle konkurencji ze względu na znakomity stosunek ceny do jakości, niezawodność oraz niezwykłą wytrzymałość. Ogrzewanie podłogowe to instalacja zaprojektowana w taki sposób, aby służyła przez cały czas mieszkania w danym miejscu.

Do stworzenia systemu wykorzystuje się wyłącznie z wysokogatunkowych materiałów. Specjaliści z Termofol opracowują projekty, które zapewnią optymalne ogrzewanie przy możliwie najniższym koszcie eksploatacji. Wykonawcy zajmą się również profesjonalnym montażem.

Klienci mogą liczyć na fachowców również po realizacji zlecenia. Z tego powodu ogrzewanie podłogowe od Termofol uchodzi za najkorzystniejsze dla klientów rozwiązanie w dziedzinie elektrycznych systemów grzewczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj