Jak urządzić małą sypialnię?

Nasza sypialnia to nasza bezpieczna przystań na odpoczynek i sen po ciężkim dniu. To szczególne miejsce, które pozwala nam na wyciszenie, relaks i regenerację. Nie jest prawdą, że sypialnia, aby w pełni była funkcjonalna i komfortowa, musi być duża. Nawet mała sypialnia gustownie urządzona i zaaranżowana będzie bardzo dobrze spełniała swoją funkcję. Dzisiejsi projektanci wnętrz są niezwykle kreatywni w projektowaniu wyglądu i kolorystyki sypialni o niewielkim metrażu. Potrafią tak zaaranżować przestrzeń, że nawet najmniejsza sypialnia będzie miejscem przytulnym,  atrakcyjnym i funkcjonalnym pod każdym względem.

Kilka pomysłów na zaaranżowanie małej sypialni

Małe sypialnie w białym kolorze sprawiają wrażenie optycznie większych. Biel ma tę zaletę, że rozjaśnia i rozświetla pomieszczenie. Biel sprawia też, że pomieszczenie wygląda czysto i elegancko. Dodatki do białej sypialni można dobierać w różnych kolorach. Jeżeli zdecydujemy się jednak na białe zasłony, to światło w ciągu dnia wpadające do sypialni będzie tylko lekko przytłumione. Dla osób, które lubią taką niewielką stratę światła dziennego i nie mają problemu ze snem o poranku, gdy w sypialni jest już jasno, takie zasłony będą dobrym rozwiązaniem. Sypialnie urządzone w jasnych kolorach wydają się lepszym wariantem, niż te zaaranżowane w ciemnych barwach.

Są jednak osoby, które lubią ciemniejsze kolory sypialni, dobrze się w niej czują i nie ma to wpływu na jakość ich snu. Urządzenie małej sypialni w ciemniejszych kolorach będzie optymalnym rozwiązaniem dla osób, którego dla pełnego i głębokiego snu potrzebują ciemni w pokoju. W sypialni ciemniejszej jasne światło poranka nie wywołuje tak szybko, jak w przypadku jasnej sypialni, efektu jasności.

W sypialni o małym metrażu wskazane jest umieszczenie lustra. Optycznie z pewnością powiększy to naszą małą przytulną sypialnię. Jeżeli jeszcze do tego dołączymy szafy z błyszczącymi powierzchniami uzyskany efekt na pewno nas zadowoli. Poza tym, sypialnia będzie sprawiała wrażenie lekkości i swobody. Znakomicie w tej roli prezentują się lustra zainstalowane w drzwiach przesuwanych szafy. Można je umieścić i w innych miejscach: na ścianie, nawet na suficie albo tuż nad łóżkiem. Im większe lustro, tym bardziej oświetlona i  jasna sypialnia.

Duże okna to kolejny element w małej sypialni, który optycznie ją powiększy. Mogą być one bardzo duże – od podłogi aż do samego sufitu i ciągnąć się przez całą długość ściany. Wstawienie takich okien sprawi, że sypialnia będzie doskonale oświetlona, a my będziemy mieli piękny widok z łóżka tuż po przebudzeniu. Rozwiązanie to trudne jest do realizacji w mieszkaniu w bloku na niższych piętrach czy na parterze. Idealnie się będzie sprawdzało w domu położonym w spokojnej dzielnicy, blisko natury lub na wyższych piętrach mieszkań blokowych.

Powiązane wpisy

Polecane

Kominy nierdzewne w budownictwie przemysłowym

Kominy nierdzewne stanowią nieodzowny element infrastruktury w budynkach przemysłowych, zapewniając nie tylko skuteczne odprowadzanie...

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Sprawdź również