Jak urządzić salon w bloku?

Salon jest niezaprzeczalnie sercem każdego domu. Jesteśmy w nim większość czasu, jaki spędzamy w naszych czterech kątach. Jest naszą oazą odpoczynku po ciężkim dniu, miejscem na odstresowanie się, spotkanie z przyjaciółmi, czy zabawę w rodzinnym gronie. Jego urządzenie, począwszy od malowania ścian, a skończywszy na powieszeniu ostatniego obrazka na ścianie, może wydawać się zadaniem niełatwym. Jednakże dobra organizacja oraz plan remontu, umeblowania i wykończenia aranżacji pozwoli nam bezstresowo przebrnąć przez odnowienie naszego salonu.

Urządzanie salonu w bloku

Przede wszystkim na początku musimy postawić sobie pytanie, czego oczekujemy od naszego salonu w bloku. Zacznijmy od zdefiniowania stylu, w jakim będziemy urządzać pomieszczenie. Wszakże każdy z nas ma inne upodobania i potrzeby. Jednym co łączy z reguły salony w blokach, jest to, że niestety nie posiadają one wyjątkowo dużej powierzchni. I temu współczynnikowi warto poświęcić chwilę uwagi. Małe pomieszczenia nie lubią mocnych kolorów. Te zostawmy dla dodatków lub małych akcentów dekoracyjnych na ścianach. Zdecydujmy się na kolory jasne oraz pastelowe, ciemne przytłoczą i zmniejszą optycznie pokój.

 Urządzanie salonu w bloku

Jak urządzić salon w blokach?

Inną ważną kwestią jest umeblowanie. Do lamusa już dawno odeszły meblościanki, przytłaczające wielkie meble i stoły. Stawiamy na prostotę i minimalizm dające nam jak najwięcej przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem dla urządzenia salonu w bloku są meble modułowe. Mini stolik, który może trzykrotnie zwiększyć swoją wielkość w razie potrzeby, lub wypoczynek ze schowkami? Jak najbardziej wskazany. Jeśli w salonie musimy zmieścić szafę, wybierzmy najlepiej te robione na wymiar. Wykorzystamy kompaktowo miejsce, tracąc jak najmniej na zabraniu wolnej przestrzeni.

Nowoczesne salony w bloku

Nowoczesne salony cechują się minimalizmem i prostotą, zachwycają jasnymi kolorami i otwartą przestrzenią. Wykończeniem aranżacji jest również niezaprzeczalnie dobór oświetlenia dla każdego obranego przez nas stylu. Wybór w sklepach przyprawia o niemały zawrót głowy, pozwalając wybierać wśród lamp stojących, kinkietów czy lamp sufitowych do woli. Zależnie od stylu i indywidualnych potrzeb możemy zdecydować się również na odcień, kolor i moc naszego oświetlenia. Nowoczesne salony lubią jasne i neutralne światło. Niezwykle modny i pożądany jest szynowy system oświetlenia, a także listwy i taśmy LED schowane przy podwieszanym suficie.

 Nowoczesne salony w bloku

Aranżacja salonu w bloku

Dla wielu osób ważnym punktem w salonie będzie biblioteczka. Jest to mebel obowiązkowy dla pasjonatów czytelnictwa. Tu również polecana jest ta robiona pod wymiar, tak aby pomieściła wszystkie nasze ulubione książki, a także pamiątki. Dla kinomaniaków oraz fanów gier najważniejszym punktem będzie telewizor, konsola oraz głośniki. Tutaj konieczny będzie zakup wygodnej szafki RTV, która pomieści wszelkie niezbędne sprzęty. Przydadzą się również półki do przechowywania kolekcji gier czy filmów.

 Aranżacja salonu w bloku

Projekty salonu w bloku

W każdym projekcie salonu, mieszczącego się w bloku nie może zabraknąć wygodnej kanapy, puf czy foteli. Tutaj już ciężko się ograniczać i dawać wytyczne co do wyboru konkretnego wypoczynku, należy jednak pamiętać, by nie przesadzić z jego wielkością. Dla wielu osób salon jest również miejscem wspólnych gier i zabaw z dziećmi i warto uwzględnić kącik dla nich podczas planowania remontu. Przysłowiową kropką nad “I” będzie wybór dodatków, czyli wszelkich obrazów, kwiatów, zasłon i tym podobnych. W tej kwestii również zachowajmy umiar, starając się po prostu nie zagracić naszej przestrzeni.

Powiązane wpisy

Polecane

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Jak wypracować sobie dobre nawyki, które będą Ci towarzyszyć...

Nawyki stanowią fundament naszej codzienności, kształtując nasz styl życia, zdrowie i stosunek do świata,...

Sprzęt AGD do kuchni – co kupić i co...

Kuchnia jest sercem każdego domu, a sprzęt AGD odgrywa kluczową rolę w codziennym gotowaniu...

Podłoga drewniana, laminowana i winylowa – sprawdź salon podłóg...

Podłoga jest jednym z kluczowych elementów wystroju wnętrza. Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi ma ogromne...

Sprawdź również