Jak zaaranżować tras?

Taras to idealne miejsce do odpoczynku oraz spotkań z przyjaciółmi na powietrzu. Taras jest niejako przedłużeniem salonu, na którym rano można wypić kawę przy stoliku oświetlonym promieniami słońca a wieczorem zaprosić sąsiadów a grilla.  W zależności od upodobań możemy zdecydować się na mały taras ze stolikiem i kilkoma krzesłami lub bardzo duży, zapełniony mnóstwem roślin i posiadający wygodne meble dla całej rodziny. Podłogę na tarasie można wykonać z naturalnych materiałów, takich jak drewno, które muszą być odporne na działanie wysokich temperatur i wilgoci. Jak urządzić taras?

Jak urządzić mały taras z drewna?

Mały taras z drewna doskonale uzupełnia się z ogrodową zielenią oraz małą architekturą. Drewno ma tę zaletę, że nawet w największe upały nie marzy stóp, a niewielki taras z drewna można wykonać samodzielnie. Przydatna będzie dobra szlifierka kątowa, taka jak makita 9565cvr oraz tarczowa zagłębiarka ręczna, na przykład makita sp6000j. Aby urządzić taras z drewna niezbędne będą drewniane meble, szczególnie dobrze sprawdzą się sofy modułowe. Uzupełnieniem wystroju będzie stolik kawowy oraz drewniany leżak lub rozkładane krzesło z wygodną poduszką. Możesz pokusić się także o stół z regulowaną długością nóg, stojący w centralnym miejscu tarasu.

Jak urządzić ładny taras na świeżym powietrzu

Aranżacja tarasu powinna być utrzymana w podobnym stylu, co naszego domu. Naprawdę piękny taras otrzymamy, gdy odpowiednio dobierzemy jego kolorystykę do kolorów wnętrz. Również stylistyka powinna być zbliżona – jeśli nasz dom utrzymany jest w nowoczesnym stylu, również całą przestrzeń tarasu powinny zajmować proste i gładkie meble oraz roślinność w kolorowych, dużych donicach. Domy w stylu tradycyjnym z kolei wymagają by na tarasie znalazły się żeliwne meble i dekoracyjne krzesła z poduszkami o kwiecistych wzorach. Aby urządzić taras do końca powinniśmy umieścić na nim donice z terakoty, a w nich kolorowe, kwitnące rośliny.

Jak zaaranżować taras o dużej powierzchni?

Duży taras to znacznie więcej miejsca na oryginalną aranżację, można wiec popuścić wodze fantazji. Na dużych tarasach jest miejsce na ustawienie grilla, wyposażonego w dodatkowy barek oraz szafkę na niezbędne narzędzia. W jednym z kątów na pewno znajdzie się miejsce na szafę, w której umieścimy narzędzia ogrodowe lub zapasowe poduszki. Ciekawym pomysłem będzie zakup dużego ogrodowego wózka na kółkach, który w ofercie ma niejeden sklep online. Aby uchronić się przed pogodowymi niespodziankami, możemy na tarasie rozstawić parasol ogrodowy, chroniący nie tylko przed opadami, ale i przed słońcem. Aby zabezpieczyć się przed nieproszonymi gośćmi, możemy nasz taras lub ogród zabezpieczyć ogrodzeniem, wykorzystując odpowiednie naciągi do siatki, by służyło nam długie lata.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Jak wypracować sobie dobre nawyki, które będą Ci towarzyszyć...

Nawyki stanowią fundament naszej codzienności, kształtując nasz styl życia, zdrowie i stosunek do świata,...

Sprawdź również