Jaką kosiarkę kupić?

Żaden ogród nie może obejść się bez dobrej jakości kosiarki. By był on zadbany i stanowił nasza reprezentacyjną część, musimy poświęcić mu czas i wysiłek. Zróżnicowanie kosiarek ogrodowym sprawia, że ich wybór może stać się trudny. Jak wybrać odpowiednią kosiarkę?.

Przede wszystkim rodzaj zasilania

To jedna z pierwszych decyzji jaką musimy podjąć przed zakupem. To od niej zależy cena, a także sposób użytkowania kosiarki. Obecnie popularne są trzy podstawowe modele:

  • kosiarka ręczna- najtańsza, wyposażona w noże listwowe. Napędzamy ją przy użyciu siły własnych rąk, co może być męczące.
  • kosiarka spalinowa- jest większa gabarytowo, a także generuje większą ilość spalin. Jednak jest wyjątkowo mobilna i skuteczna.
  • kosiarka elektryczna- posiada kabel, który może powodować ograniczenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę spalinową?

Decydując się na taki model, przede wszystkim zwróćmy uwagę na typ silnika- dwu lub czterosuwowy. Weźmy pod uwagę także jego moc, tak by spełnił on nasze wymagania. Kolejnym ważnym parametrem jest szerokość koszenia. Jeżeli powierzchnia nie jest duża, świetnie sprawdzą się mniejsze urządzenia. Do trawników powyżej 500 metrów kwadratowych, przeznaczone są kosiarki o szerokości powyżej 50 cm. Przyjrzyjmy się również obudowie, powinna być szczelna, a także wyposażona w wygodne uchwyty. Ważne będą także dodatkowe funkcje. Dzięki nim będziemy mogli jeszcze bardziej zoptymalizować pracę z urządzeniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę elektryczną?

W tym przypadku, jak poprzednio kluczowym parametrem okazuje się moc silnika. Do dużej powierzchni wykorzystajmy te o mocy 1200 W do 2000 W.  Obudowa powinna być wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, czyli dobrze zabezpieczonej przed korozją. Ważna jest także szerokość koszenia. Mimo, że tego typu kosiarki mogą pracować nawet na 40 cm, warto zaopatrzyć się w szersze modele. Zwróćmy uwagę na regulację koszenia. Najważniejsze, żeby urządzenie spełniło nasze oczekiwania i było dostosowane do powierzchni, na której będziemy pracować.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Jak wypracować sobie dobre nawyki, które będą Ci towarzyszyć...

Nawyki stanowią fundament naszej codzienności, kształtując nasz styl życia, zdrowie i stosunek do świata,...

Sprawdź również