Jakie lampy do garażu

Garaż miejsce często traktowane po macoszemu od strony oświetlenia. Zazwyczaj tą przestrzeń na samym końcu poważnie traktujemy w zakresie odpowiedniego światła. Kończąc budowę domu w garażu zazwyczaj montujemy żarówki i oprawy, które pozostały nam i nie wiemy co z nimi zrobić. Jeśli nadszedł czas na montaż dobrego oświetlenia w Twoim garażu zapraszamy do lektury naszego artykułu. Mamy nadzieję, że będzie bardzo pomocny.

Jakie powinny być lampy do garażu

Oświetlenie do garażu można rozpatrywać w kilku aspektach uzależnionych od przeznaczenia przestrzeni. Są osoby, które traktują garaż wyłącznie jako miejsce na samochód. Jednak takich osób jest coraz mniej. W garażu często przeprowadzane są drobne prace warsztatowe, rozwijamy swoje zdolności majsterkowania, przechowujemy przeróżne rzeczy na które w głównej kubaturze domu często nie ma miejsca. Na pewno wiele z Was montuje na ścianie rowery, które ciężko „upchać w okresie zimowym na strychu. Być może macie swój kącik na opony i narzędzia. A może Wasza żona na półkach trzyma żywność, jeśli w przykuchennej spiżarni zabraknie przestrzeni.

Jednak przeróżne przeznaczenia garażu mają kilka wspólnych wymogów w zakresie lamp do garażu:

  • dostateczna moc,
  • oszczędność energii elektrycznej,
  • konstrukcja umożliwiające swobodne przemieszczanie się po garażu,
  • łatwy i bezproblemowy montaż,
  • prosty sposób wymiany źródła światła.

Lampy LED do garażu

Współczesne technologie naturalnie skłaniają nas do rozważenia zastosowania garażowych lamp LED. Są to nowoczesne źródła światła, które działają bardzo długo i przy tym pobierają stosunkowo niskie wartości prądu. jest to tym ważniejsze, iż koszty energii elektrycznej ciągle rosną. Na szczególną uwagę zasługują plafony LED, czyli lampy z mlecznym kloszem, zawierające najczęściej ekonomiczne źródło światła w postaci paska z diodami. Lekka, ekonomiczna, łatwa w montażu i przy okazji niedroga – taka jest lampa LED do garażu w postaci plafonu.

lampy LED do garażu

Jaka moc lamp do garażu

Zalecana moc lamp do garażu zależy od tego co mamy w planach w nim robić. Poniżej przykładowe moce uzależniony od przeznaczenia przestrzeni garażowej:

  • Parkowanie samochodu – zalecamy około 20-30W mocy LED na jedno stanowisko, lub około 60-80W tradycyjnego źródła światła,
  • W przypadku prac warsztatowych i majsterkowania moc światła oczywiście musi być większa – około 2-3W mocy LED na jeden metr kwadratowy stanowiska pracy, najlepiej zastosować barwę zimną lub neutralną,
  • Masz zakamarki, czy półki, które chcesz oświetlić ? Polecamy plafony LED montowane na ścianach i przenośne źródła światła.

Jaka barwa lamp do garażu

W zakresie Lamp LED do garaż masz opcję wyboru barwy światła. Najbardziej uniwersalna jest neutralna barwa oświetlenia do garażu. Oscyluje ona w zakresie 4000-4500 Kelwinów. Tak naprawdę, jeśli używasz garażu wyłącznie do parkowania auta, to nie ważne jaką barwę wybierzesz. Pamiętaj tylko, że barwa ciepła jest słabsza od neutralnej i od najmocniejszej – zimnej. Jeśli nie lubisz mocnego i bardzo białego światła, po prostu wybierz neutralną najbardziej zbliżoną do światła dziennego. Do prac warsztatowych często wybiera się najmocniejszą zimną (powyżej 6000K).

Lampa przed garaż

Myśląc o lampach do garażu nie zapomnieć należy o odpowiednim oświetleniu wjazdu. W tym celu znakomicie sprawdzą się naświetlacze bądź halogeny w wersji z czujnikiem ruchu. To zautomatyzowane źródło światła skutecznie wskaże drogę przez bramę garażową do środka po zmroku. Takie samo rozwiązanie można także zastosować wewnątrz garażu. Pomoże to w oświetleniu już w środku, dzięki czemu nie musimy wychodzić z samochodu żeby zapalić stałe lampy garażowe.

Powiązane wpisy

Polecane

Kominy nierdzewne w budownictwie przemysłowym

Kominy nierdzewne stanowią nieodzowny element infrastruktury w budynkach przemysłowych, zapewniając nie tylko skuteczne odprowadzanie...

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Sprawdź również