Jakie płytki do kuchni?

Kamień na ścianie, szkło zamontowane nad blatem, a może klasyczne płytki? To prawdziwe dylematy każdego, kto w niedalekiej przyszłości planuje remont kuchni. Różnorodność dostępnych możliwości potrafi przyprawić o zawrót głowy nawet największego miłośnika nowoczesnych designerskich rozwiązań.

Płytki do kuchni – prostota tkwiąca w tradycji

Może i kamienna mozaika w kuchni czy szklana płyta nad blatem, to rozwiązania niezwykle efektowne, jednak należy zwrócić uwagę również na to, że są bardzo trudne do utrzymania w czystości. A kuchnia to jedno z pomieszczeń w całym domu (no może poza tradycyjną kotłownią), które codziennie narażone jest na zanieczyszczenie. Plamy po palcach, rozlany tłuszcz, czy resztki jedzenia – to codzienność w wielu domach. Zwyczajnie, zachowanie sterylnej czystości podczas przygotowywania posiłków dla całej rodziny jest po prostu niemożliwe. Ciekawe propozycje płytek kuchennych, których utrzymanie w czystości jest niezwykle proste, można znaleźć w wielu sklepach internetowych, np. https://www.twojelazienki.pl/. Wybór jest tak duży, że każdy trafi na coś idealnie dla siebie.

Nowoczesne stylizacje – co wybrać?

Idealna kuchnia to taka, której aranżacja łączy w sobie elegancję, ciekawy design oraz niezwykłą funkcjonalność. Efekt taki można osiągnąć korzystając chociażby z oferty, jaką ma sklep z płytkami Twojelazienki.pl. Co jest modne w obecnym sezonie? Jakie projekty kuchni można znaleźć w czasopismach poświęconych tematyce wystroju wnętrz? Przeglądając kilka propozycji z brzegu, z łatwością można zauważyć, że wśród projektów aranżacyjnych powtarzają się między innymi:

  • klasyczne płytki utrzymane w piaskowym kolorze – są na tyle uniwersalne, że pasują zarówno do tradycyjnych, jak i do bardziej nowoczesnych wnętrz,
  • wyjątkowe płytki imitujące drewno – to rozwiązanie dla miłośników stylu rustykalnego. Płytki zamontowane na kuchennych ścianach do złudzenia przypominają drewniane deski, dzięki czemu w kuchni można stworzyć niezwykle przytulny klimat,
  • białe i czarne płytki odbijające światło – idealnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, komponując się z meblami na wysoki połysk.

Przestronnie i stylowo urządzona kuchnia jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy jedynie podjąć decyzję o wyborze najlepszych materiałów do jej wykończenia.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Jak wypracować sobie dobre nawyki, które będą Ci towarzyszyć...

Nawyki stanowią fundament naszej codzienności, kształtując nasz styl życia, zdrowie i stosunek do świata,...

Sprawdź również