Kamień dekoracyjny – naturalna ozdoba elewacji

Jeśli budujesz i wykańczasz dom, być może zastanawiałeś się nad wykończeniem z pomocą kamienia dekoracyjnego. Takie rozwiązanie jest wyjątkowe, ponadczasowe i nadaje każdemu wnętrzu luksusowego charakteru. Kamień dekoracyjny jest trwały, świetnie się prezentuje i ma wiele zastosowań, zarówno jako element wykończenia domu wewnątrz jak i na zewnątrz. Oprócz właściwości czysto estetycznych ma wiele innych zalet.

Panele kamienne

Panele kamienne to sklejone kawałki naturalnego kamienia. Są to kamienie takie jak różnorodne marmury, kwarcyty, piaskowce, trawertyny lub łupki. Są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Mają te same właściwości, co kamień naturalny, z którego zostały wykonane. Niezależnie od naszych upodobań estetycznych mamy szansę znaleźć coś dla siebie, bo naturalne kamienie występują w szerokiej różnorodności barw i faktur. Mamy więc kamienie czarne, brązowe, białe oraz we wszelkich odcieniach szarości. Dodatkowo każdy taki element jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ kawałki kamienia różnią się od siebie odcieniami lub występowaniem charakterystycznych elementów danego surowca, typu żyłki w przypadku marmuru. Panele kamienne są łatwe w montażu. Występują w wersji tradycyjnej do klejenia na kleje elastyczne oraz jako panele samoprzylepne, do przyklejenia na klej poliuretanowy.

 Kamień dekoracyjny

Kamień dekoracyjny we wnętrzach

Już od wielu lat kamień dekoracyjny jest często stosowany w urządzaniu wnętrz. Wygląda bardzo efektownie na ścianach, szczególnie jeśli zastosujemy go na wybranym fragmencie ściany. Nie należy układać go zbyt dużo w jednym pomieszczeniu, aby nie zdominował wnętrza. Kamień wygląda stylowo i łatwo go utrzymać w czystości. Wystarczy dobrze zaimpregnować kamień odpowiednim preparatem i możemy się nim cieszyć naprawdę długo. To rozwiązanie odporne na wilgoć. Kurz nie zbiera się na kamiennych panelach, dzięki czemu częste sprzątanie nie jest potrzebne. Dodatkową zaletą jest barwa kamienia. Jeśli dojdzie to ewentualnych niewielkich zabrudzeń, to i tak nie będzie ich tak szybko widać. Użycie kamienia to rozwiązanie ponadczasowe i nie wyjdzie z mody pewnie nigdy. Sprawdza się fantastycznie zarówno w salonie, jak i w kuchni, czy też łazience. W zależności od tego, jakiego charakteru chcemy nadać naszym wnętrzom, możemy wybierać spośród różnych rodzajów kamienia.

Panele kamienne na elewacji budynku

Dzięki naturalnym właściwościom kamienia możemy zastosować go również na zewnątrz. Żadne warunki atmosferyczne nie wpływają na jego wygląd. Występujące w naszej szerokości geograficznej różnice temperatur nie szkodzą kamieniowi elewacyjnemu. Charakteryzuje się on również odpornością np. na kwaśne deszcze. Kamień możemy zastosować do ozdobienia całości elewacji budynku bądź jej części. Świetnie wygląda umieszczony do połowy wysokości budynku, na samych cokołach lub wybranej ścianie. Tak samo znakomicie ozdobi inne elementy otoczenia budynku, jak na przykład ogrodzenie. Taka elewacja będzie bardzo trwała i estetyczna. Należy pamiętać, że aby przedłużyć trwałość i czas użytkowania naszego kamienia powinniśmy zadbać o jego impregnację i powtórzyć ją po kilku latach. Dodatkową zaletą kamienia naturalnego na ścianach zewnętrznych jest to, że posiada on właściwości termoizolacyjne. Dzięki zastosowaniu kamienia ściany wychładzają się istotnie wolniej. W domu będzie więc trochę cieplej w zimie i chłodniej latem. To wspaniały sposób, żeby zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji. Jest to również rozwiązanie, które świetnie zabezpiecza nasz dom przed wilgocią. Dzięki swojej zwartej strukturze kamień nie nasiąka wilgocią i dlatego nie przedostaje się ona do środka domu ani też kamień nie pęknie w największe mrozy.

Naturalny kamień w postaci paneli to bez wątpienia świetne rozwiązanie dla miłośników stylu i elegancji. Kamień nada niepowtarzalnego charakteru zarówno naszym wnętrzom jak i zewnętrznym elementom naszego domu. Jest to rozwiązanie trwałe i estetyczne. Jeśli zechcemy wybrać kamień, to mamy naprawdę szeroki wybór kolorów, odcieni i gatunków kamienia. Kamienne panele to wybór naprawdę godny rozważenia. Pełna oferta na kamień dekoracyjny dostępna w sklepie https://www.graniteks.pl/c/kamien-elewacyjny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj