Kołatki meblowe z systemem niewidocznego montażu jako elegancki dodatek aranżacyjny

Rozwiązania stosowane w aranżacji wnętrz bardzo często są inspirowane modą retro. Dotyczy to choćby uchwytów-kołatek, które pierwotnie stanowiły alternatywę dla klamek i element wyposażenia drzwi. Dzisiaj powróciły jako ozdobne uchwyty w meblach, aby pełnić funkcję praktyczną i dekoracyjną. Poznaj pomysły na ich wykorzystanie oraz argumenty przemawiające za zamontowaniem antaby.

Standardowo kołatka kojarzy się z klamką i w takiej formie funkcjonowała przez stulecia. Od czasów średniowiecza, kiedy to traktowana była jako zaczarowany amulet, aż do dzisiaj zmienił się sposób postrzegania tego elementu. Teraz kołatka dekoracyjna występuje częściej jako element wyposażenia mebli, głównie w formie uchwytu na szufladach i szafkach.

Zalety kołatek dekoracyjnych

Ze względu na swoją długą i bardzo ciekawą historię kołatki dekoracyjne chętnie wybierają osoby, które lubią nieoczywiste elementy wyposażenia wnętrz. Czy wiesz, że rolą tych uchwytów było nie tylko anonsowanie przybyłych, oczekujących u progu gości, ale też chronienie domostwa przed obecnością duchów? Ta odrobina magii pobudza wyobraźnię również dzisiaj i sprawia, że właściciele wnętrz w stylu rustykalnym czy eklektycznym decydują się na zastąpienie klasycznych gałek i uchwytów kołatkami.

Do największych zalet tego rozwiązania należy:

  • wygoda — okrągłe kołatki meblowe, ze względu na kształt i rozmiar można łatwo chwycić w dłoń,
  • solidność — wykonane z metalu uchwyty są bardzo solidne i nie zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji. Dobrze zamocowane pozostają stabilne, nie odpadają pod wpływem szarpania,
  • estetyka — kołatka dekoracyjna w zastępstwie za klasyczny uchwyt może zdecydowanie poprawić wygląd mebli i odświeżyć wnętrze. To pomysł na tanią i skuteczną metamorfozę. W dodatku ma system niewidocznego montażu, a więc śruby pozostają poza zasięgiem wzroku.

Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby kupujących, producenci oferują wiele wzorów i typów kołatek meblowych. Online znajdziesz duży wybór produktów inspirowanych klimatem retro. Mosiężne uchwyty formą przypominają fragmenty ciała zwierząt, najczęściej głowę lwa czy łapę wilka. Sporo jest też wersji minimalistycznych — okrągłe kołatki meblowe pozbawione zdobień cieszą się popularnością we wnętrzach nowoczesnych.

Gdzie zamówić kołatki meblowe? Online!

Niestety obecnie nie wszystkie firmy zajmujące się produkcją elementów wyposażenia wnętrz oferują w standardzie kołatki meblowe. Online funkcjonują jednak sklepy, które prowadzą sprzedaż tych akcesoriów. Dzięki temu możesz kupić je w dowolnym momencie — nie tylko wtedy, gdy urządzasz mieszkanie, ale też później, kiedy planujesz odświeżyć wygląd meblościanki czy szafy. Dekoracyjne kołatki meblowe znajdziesz również w profesjonalnej hurtowni tapicerskiej.

W zestawie znajdziesz wszystkie elementy potrzebne do zamontowania kołatki meblowej. Online są one sprzedawane w komplecie ze śrubkami, które stanowią część estetycznego systemu niewidocznego mocowania. Dzięki załączonej instrukcji instalacja jest prosta i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej ani specjalistycznych narzędzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj