Komody z szufladami, czyli praktyczne meble do każdego wnętrza!

Decydując się na konkretne meble do swojego domu czy mieszkania, zwracamy uwagę na wiele szczegółów. Meble muszą być praktyczne, dostosowane do naszych potrzeb a przy tym wszystkim podoba się nam i urzekać nas swoim stylem. Właśnie dlatego często każdy element umeblowania danego pomieszczenia jest starannie wybierany i dopasowywany do innych elementów wystroju.

Niemniej jest jeden rodzaj mebli, który praktycznie zawsze musi znaleźć się w różnego rodzaju pokojach. Chodzi o komody z szufladami, czyli jeden z najbardziej praktycznych mebli, pasujący niemal do każdego pomieszczenia w naszych czterech ścianach. Z czego wynika wspomniana popularność? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie poprzez przeanalizowanie tego, co faktycznie daje nam komoda.

Komoda z szufladami — rozwiązanie ponadczasowe!

Warto zacząć od tego, że komoda to mebel, który wpasowuje się praktycznie w każdy styl. Nie ważne więc jak chcemy urządzić i umeblować dany pokój. Miejsce na komodę znajdzie się zawsze. W końcu możemy postawić na eleganckie komody w stylu glamour, wybrać wąskie komody do pomieszczeń o mniejszym metrażu albo też zdecydować się na nowoczesne komody, które także wzbogacą pomieszczenia zaprojektowane z nutą nowoczesności.

Meble takie świetnie wpasowują się także do pokoju dziecięcego, a możliwość znalezienia ich w różnych wymiarach sprawia właśnie, że zaliczają się one do najbardziej uniwersalnych mebli. Innymi słowy, komody wykonane z różnych materiałów będą pasowały do różnego stylu wnętrza, i to bezapelacyjnie jest siłą tego typu mebli!

Komoda z szufladami czy komoda z drzwiami? Oto jest pytanie!

Myśląc o komodach, chciałoby się wręcz powiedzieć, że komoda komodzie nierówna. Jednak w odniesieniu do tego rodzaju mebli trzeba raczej stwierdzić, że ich różnorodność to raczej prawdziwe błogosławieństwo. 

Komoda kojarzy nam się jakby automatycznie z szufladami, które są praktyczne i potrafią ukryć wiele domowych skarbów. Jednakże równie dobrze, sprawdzić się mogą komody z drzwiczkami albo z drzwiczkami i szufladami. Każda opcja ma swoje plusy i tylko od nas będzie zależało, jaka opcja będzie w naszym domu czy mieszkaniu, praktyczniejsza.

Warto jednak pamiętać, że jest kilka ogólnych zasad, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na rodzaj komody. Dla przykładu do sypialni czy garderoby częściej wybiera się komody z szufladami. Wynika to z faktu, że w takich pomieszczeniach często mamy już duże meble na rzeczy do zawieszenia. Brakuje natomiast szuflad do schowania mniejszych elementów garderoby. 

Salon to miejsce, w którym można poeksperymentować z komodami, jednak często także ta z szufladami sprawdza się idealnie jako szafa pod telewizor, w której można schować wiele drobniejszych elementów. Do tego to właśnie ten typ komody świetnie można dopasować do nowoczesnego designu telewizorów LED i sprzętu HiFi.   

Kiedy więc warto postawić na komodę z drzwiami lub rozwiązanie hybrydowe? Dobrym miejscem jest pokój dziecięcy. To tam szafki zamykane drzwiczkami mogą okazać się dobrym wyborem. Dzieci potrzebują więcej przestrzeni tego typu, a i ich mniejsze ubrania świetnie wykorzystają takie rozwiązania. Jednak nawet pojedyncza szuflada w komodzie jest także fajną opcją pozwalającą dziecku mieć swój schowek na różne gadgety.   

Komoda to naprawdę mebel uniwersalny. Warto więc pamiętać o tym szukając konkretnego umeblowania pokoju. Różnorodność tych mebli i ich praktyczność bywa niezastąpiona a urok i klimat, jaki wnoszą do wnętrza, sprawia, że komody wręcz muszą znaleźć się w każdym domu czy mieszkaniu!

Powiązane wpisy

Polecane

Podłoga drewniana, laminowana i winylowa – sprawdź salon podłóg...

Podłoga jest jednym z kluczowych elementów wystroju wnętrza. Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi...

Wymienne akcesoria do minikoparki: Optymalizacja efektywności w budownictwie

Minikoparki są niezwykle wszechstronnymi i przydatnymi maszynami w branży budowlanej. Ich kompaktowe...

Czy warto wybierać kominki trzyszybowe?

Kominki trzyszybowe to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji salonów, ponieważ dają one...

Hurtownia styropianu – styropian biały, grafitowy, EPS czy XPS?

Styropian, jako popularny materiał izolacyjny, znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, zarówno w...

NORWIT.PL – poradnik zakupowy. Piła stołowa do cięcia...

Przecinarki do cięcia pustaków i cegieł to urządzenia, które z całą pewnością...

Komody z szufladami, czyli praktyczne meble do każdego wnętrza!

Decydując się na konkretne meble do swojego domu czy mieszkania, zwracamy uwagę...

Sprawdź również