Kotły na pellet – zasada działania

Kocioł na pellet to nowoczesne urządzenie, które jest w dużej mierze zautomatyzowane. Ma nieskomplikowaną konstrukcję przez co jest proste w obsłudze, a na dodatek ekologiczne i… ekonomiczne!

Jak działa kocioł na pellet?

Głównym elementem kotła pelletowego jest palnik. Palnik posiada zapalarkę elektryczną, która pozwala na automatyczne rozpalanie paliwa. Dzięki temu nie trzeba rozpalać pieca ręcznie.

By kocioł działał prawidłowo niezbędny jest sprawnie działający palnik – najlepiej taki, który włącza się za pomocą jednego przycisku lub automatycznie. Podczas pracy uruchomiony podajnik sam pobiera paliwo, czyli pellet. Podawany jest on prosto do palnika, w którym rozpoczyna się proces rozpalania.

odbywa się w sposób ciągły – podajnik uruchomiony zostaje wówczas, gdy spadnie temperatura w kotle do ustalonego poziomu. Gdy zostaje osiągnięta preferowana temperatura następuje przerwa w podawaniu paliwa do palnika.

Gdy wypali się całe paliwo płomienie są wygaszane i następuje etap czyszczenia panika za pomocą wentylatora nadmuchowego. Popiół, który pozostanie, transportowany jest do popielnika skąd wystarczy go usunąć. Szukasz kotła na pellet? Wejdź na https://www.defro.pl/k,32,kotly-automatyczne-na-pellet-biomase.html i dowiedz się więcej!

Kocioł na pellet – urządzenie dla osób ceniących sobie wygodę i komfort użytkowania!

Kocioł na pellet w porównaniu w piecem na węgiel jest urządzeniem niemal bezobsługowym. Kotły zasypowe trzeba samodzielnie rozpalać, a paliwo dokładać najrzadziej raz na dobę. Niestety, przy piecach zasypowych nietrudno też o wychłodzenie domu podczas zaledwie kilkudniowego wyjazdu domowników. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku pieca pelletowego, który sam się rozpala, dokłada opał i wygasza. Paliwo można dostarczać raz na kilka dni!

Co więcej, przy wymianie starego nieefektywnego źródła ogrzewania na nowoczesne, ekologiczne, możemy otrzymać duże dofinansowanie. Warto zapoznać się z ofertą programu Czyste Powietrze.

Powiązane wpisy

Polecane

Lampy wiszące do salonu – wspaniała ozdoba pokoju gościnnego

O systemie oświetlenia w naszym domu najczęściej można myśleć na dwa sposoby. Dla jednych...

Czym jest tulejowanie maszyn budowlanych? Ile kosztuje tulejowanie koparko...

Na czym polega tulejowanie otworów w maszynach budowlanych? Tulejowanie koparek, tulejowanie otworów, tulejowanie Regeneracja metodą...

Rekuperacja. Oszczędności na ogrzewaniu to tylko jedna z zalet!

Chcesz zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? A może budujesz nowy dom i musisz spełnić wymogi...

Płoty modułowe – schludne, wytrzymałe i nowoczesne

Czym są ogrodzenie modułowe i dlaczego jeszcze warto stawiać płoty z fabryki? Wiele typów...

Kotły na pellet – zasada działania

Kocioł na pellet to nowoczesne urządzenie, które jest w dużej mierze zautomatyzowane. Ma nieskomplikowaną...

Po jakie akcesoria łazienkowe warto sięgnąć?

Łazienka jest fantastycznym miejscem w każdym domu. Lubimy spędzać w niej czas, niezależnie od...

Sprawdź również