Kotły na pellet – zasada działania

Kocioł na pellet to nowoczesne urządzenie, które jest w dużej mierze zautomatyzowane. Ma nieskomplikowaną konstrukcję przez co jest proste w obsłudze, a na dodatek ekologiczne i… ekonomiczne!

Jak działa kocioł na pellet?

Głównym elementem kotła pelletowego jest palnik. Palnik posiada zapalarkę elektryczną, która pozwala na automatyczne rozpalanie paliwa. Dzięki temu nie trzeba rozpalać pieca ręcznie.

By kocioł działał prawidłowo niezbędny jest sprawnie działający palnik – najlepiej taki, który włącza się za pomocą jednego przycisku lub automatycznie. Podczas pracy uruchomiony podajnik sam pobiera paliwo, czyli pellet. Podawany jest on prosto do palnika, w którym rozpoczyna się proces rozpalania.

odbywa się w sposób ciągły – podajnik uruchomiony zostaje wówczas, gdy spadnie temperatura w kotle do ustalonego poziomu. Gdy zostaje osiągnięta preferowana temperatura następuje przerwa w podawaniu paliwa do palnika.

Gdy wypali się całe paliwo płomienie są wygaszane i następuje etap czyszczenia panika za pomocą wentylatora nadmuchowego. Popiół, który pozostanie, transportowany jest do popielnika skąd wystarczy go usunąć. Szukasz kotła na pellet? Wejdź na https://www.defro.pl/k,32,kotly-automatyczne-na-pellet-biomase.html i dowiedz się więcej!

Kocioł na pellet – urządzenie dla osób ceniących sobie wygodę i komfort użytkowania!

Kocioł na pellet w porównaniu w piecem na węgiel jest urządzeniem niemal bezobsługowym. Kotły zasypowe trzeba samodzielnie rozpalać, a paliwo dokładać najrzadziej raz na dobę. Niestety, przy piecach zasypowych nietrudno też o wychłodzenie domu podczas zaledwie kilkudniowego wyjazdu domowników. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku pieca pelletowego, który sam się rozpala, dokłada opał i wygasza. Paliwo można dostarczać raz na kilka dni!

Co więcej, przy wymianie starego nieefektywnego źródła ogrzewania na nowoczesne, ekologiczne, możemy otrzymać duże dofinansowanie. Warto zapoznać się z ofertą programu Czyste Powietrze.

Powiązane wpisy

Polecane

Kominy nierdzewne w budownictwie przemysłowym

Kominy nierdzewne stanowią nieodzowny element infrastruktury w budynkach przemysłowych, zapewniając nie tylko skuteczne odprowadzanie...

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Sprawdź również