Markizy tarasowe – czy warto zdecydować się na taki produkt?

Markizy tarasowe to element, który może ożywić aranżację przestrzeni wokół domu. Ma także zastosowanie praktyczne.

Markizy tarasowe w aranżacji ogrodu i tarasu

Markizy tarasowe to dodatek, który przestrzeni wokół domu, tarasowi czy balkonowi, doda stylu i elegancji. Na rynku dostępne są wysuwane modele, będące doskonałym uzupełnieniem elewacji budynku – nawet masywnym budynkom przydadzą lekkości. Markizy mają także funkcje użytkowe – ochronią nas one przed deszczem czy palącym słońcem, pozwalając na cieszenie nie świeżym powietrzem w różnych warunkach atmosferycznych. Kolejną ich funkcją jest ochrona mebli tarasowych, które pod wpływem słońca często blakną.

Markizy są świetną alternatywą dla trwałego zadaszenia – nie ingerują w taki jak ono sposób w elewację i strukturę budynku, nie wymagają projektu architektonicznego, a prezentują się elegancko i nowocześnie. Z uwagi na fakt, iż producenci starają się utrzymać na wysokim poziomie nie tylko technologię tworzenia markiz, ale również ich wygląd, produkt ten będzie nam łatwo dopasować do każdego ogrodu czy balkonu. Będzie on stanowić dodatkową ozdobę.

Jakie markizy wybrać?

Wybierając markizy warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Tkanina powinna być odporna na kurz, blaknięcie, wiatr czy wodę. Istotną cechą materiału jest również odporność na skrajne temperatury – markizy nie będziemy przecież demontować na okres zimowy. Wytrzyma więcej, jeśli będzie specjalnie wzmocniona – warto dowiedzieć się, czy na przykład materiały posiadają specjalną strukturę włókien, akrylowe wzmocnienia oraz czy dodatkowo je zaimpregnowano. Impregnat powinien chronić nie tylko przed wodą, ale również pleśnią, zanieczyszczeniami tłustymi, odchodami ptaków. Dla bezpieczeństwa osób, które będą korzystać z przestrzeni pod markizą, powinniśmy także wiedzieć, czy tkanina odbija promieniowanie UV – jeśli tak, markiza spełni swoją funkcję nawet w najbardziej upalnym i słonecznym czasie.
Dobrze jest też wziąć pod uwagę design – mnogość kolorów i wzorów pozwoli nam wybrać model idealnie pasujący do naszego budynku. Warto też rozważyć rodzaj napędu – można wybrać ręczny (korbę) lub elektryczny, który pozwala rozwijać i zwijać markizę bardzo wygodnie. Kolejną kwestią jest producent – zainwestujmy w renomowaną, sprawdzoną markę taką jak Karnix, a dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybieramy produkt na lata.

Markizę należy dopasować do wielkości powierzchni, którą chcemy osłonić. Warto jednak wiedzieć, że innowacyjne modele, które wykorzystują intuicyjne systemy obsługi pozwalają w bardzo płynny i dopasowany do potrzeb sposób regulować zaciemnienie tarasu czy balkonu. Dzięki temu, będziemy mogli osłonić całkowicie taras gdy pada deszcz, a jeśli chcemy skorzystać z kąpieli słonecznej – zwinąć estetycznie całą markizę. Warto też wspomnieć o jeszcze jednej zalecie – zasunięte markizy pozwalają nawet w najbardziej upalny dzień ograniczyć wpadanie promieni słonecznych do pomieszczenia, dzięki czemu uda nam się zachować chłód i cień oraz odpocząć od skwaru.

Wybierając markizę warto pamiętać o wszystkich powyższych aspektach. Dzięki temu znajdziemy produkt idealny, który ozdobi przestrzeń wokół domu, jednocześnie spełniając swoją funkcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj