Meble Drewniane – 3 razy tak?

Już od wielu dziesiątek lat meble drewniane są niezastąpione. Sięgają po nie nie tylko miłośnicy klasyki, ale także nowoczesności i minimalizmu. Ich popularność ostatnimi czasy jest jeszcze większa. Jakie zalety wprowadzają one do naszego życia?

  1. Meble drewniane a ekologia
  2. Trwałe i niezawodne
  3. Ponadczasowy wygląd i uniwersalność

1. Meble drewniane a ekologia

W obecnych czasach coraz bardziej skupiamy się na aspektach ekologicznych. Chcemy, aby wykorzystywane przez nas materiały nie przyczyniały się do szkody planety. Jak jednak wygląda sprawa z drewnem? Czy meble drewniane są ekologiczne? Jak się okazuje, wystarczy dokonać świadomych wyborów, aby tak się stało.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak sam gatunek drewna. Aby jego pozyskanie nie było szkodliwe, musimy wycinać mniej drzew, aniżeli co roku ich wyrasta. Do tego warto, aby drewno było pozyskiwane z lokalnych lasów, aby ograniczyć konieczność jego transportu. Z tego powodu meble sosnowe są znacznie lepszą alternatywą do drewna egzotycznego. Przemawia za nimi nie tylko cena, ale także ilość tego surowca, na którą w Polsce nie możemy narzekać.

2. Trwałe i niezawodne

Meble powinny być z nami jak najdłużej. Materiały z tworzyw sztucznych o wiele szybciej jednak zużywają się i są widoczne na nich ślady użytkowania. Tego nie można jednak powiedzieć o meblach drewnianych, które słyną ze swojej wytrzymałości.

Prawidłowo konserwowane meble drewniane przetrwają remonty czy przeprowadzki. Swoje właściwości oraz formę są one w stanie utrzymać nawet przez dziesiątki lat. W razie konieczności bez trudu je również sprzedamy, ponieważ nie brakuje ich miłośników.

3. Ponadczasowy wygląd i uniwersalność

Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Z tego powody meble sosnowe zawsze będą się między sobą różnić słojami, a także odcieniami. Dlatego są tak unikalne i pożądane przez wiele osób, które cenią sobie taką naturalną różnorodność.

Ponadto bez trudu dopasujemy drewniane meble do danej aranżacji. Sprawdzą się one nie tylko w przypadku wnętrz klasycznych. Nie może ich zabraknąć również w mieszkaniach w stylu skandynawskim. Drewniane meble białe są w tym przypadku obowiązkowe. Ponadto możemy je wykorzystać nawet do stylu glamour, boho, czy minimalizmu. Drewniane łóżko czy szafa odnajdzie się wszędzie, zwłaszcza jeśli mamy tak szeroki wybór kolorystyczny.

Czy zatem warto się zdecydować na meble drewniane? Jeśli do tej pory nie jesteśmy przekonani, warto rozejrzeć się dookoła, aby się przekonać, że nie brakuje ich w naszej okolicy. Czarne, brązowe czy białe meble z drewna stanowią o elegancji i ponadczasowości, którą zawsze warto się otaczać.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak powinno wyglądać biurko dla małej księżniczki?

Dziewczynki przykładają niezwykłą wagę do swojego wyglądu, zakładanych ubrań, ale i pokoju,...

Styl industrialny – geometryczna ażurowość rodem z Nowego Jorku

Kolejny trend, który przyszedł do reszty świata od artystów i wziął się...

Jakie lampy do garażu

Garaż miejsce często traktowane po macoszemu od strony oświetlenia. Zazwyczaj tą przestrzeń na samym...

Jaka butelka termiczna? Wybierz rozwiązanie od polskiej marki!

Ulubiony napój w idealnej temperaturze, gdziekolwiek jesteś? Pomoże ci w tym butelka termiczna. Poznaj...

Na jakim etapie budowy domu najlepiej zdecydować się na...

Budowa własnego domu to skomplikowany i żmudny proces. Nierzadko wymaga od nas wiele cierpliwości,...

Stylowe firanki – efektowny dodatek do twojego domu

Zawieszone w oknach firanki sprawiają, że mieszka się nam przytulniej, a różnorodność wzorów i...

Sprawdź również