Najbardziej praktyczne rodzaje obić tapicerskich w meblach do salonu

Meble do salonu prezentują wysoką jakość wykonania, która łączy się z zastosowaniem modnego, wytrzymałego obicia tapicerskiego. Dopasowane do najnowszych trendów wnętrzarskich oraz wymagań użytkowników obicia tapicerskie są obecnie propozycjami zróżnicowanymi pod względem rodzaju, struktury i grubości materiału.

Miękkość i trwałość pluszu w obiciach tapicerskich

Plusz jest rodzajem materiału, posiadającym okrywę włosową lub włókienną, zapewniającą niezwykłą miękkość w dotyku. Rodzaje pluszu, sprawdzające się jako obicia mebli wypoczynkowych to aksamit, welwet i welur. Wszystkie, pluszowe obicia poddawane są strzyżeniu, dzięki któremu zapewniona zostaje niezwykła gładkość i miękkość podczas dotyku.

Praktyczne plecionki na meblach w salonie

Plecionki są tkaninami, powstającymi z wątku i osnowy, krzyżującymi się pod kątem prostym. Tkane na płasko zapewniają wyjątkowy efekt wizualny oraz niezwykłą trwałość materiału. Są łatwe do utrzymania w czystości.

Jak włoska alcantara

Alcantra, odpowiednik włoskiej alcantary jest tkaniną, odporną na ścieranie, a jednocześnie przyjemną w dotyku. Miękki materiał zapewnia łatwość czyszczenia oraz komfort użytkowania na co dzień. Wykorzystywana jako tkanina tapicerska, alcantra uchodzi za najwyższej jakości materiał obiciowy.

Stylowy flok i luksusowy żakard

Flok w odróżnieniu od tkanin pluszowych jest przyklejany do tkaniny zasadniczej. Charakteryzuje się niezwykłą odpornością na uszkodzenia oraz wytrzymałością na przetarcie. Często wybierany jest jako pokrycie mebli wypoczynkowych do salonu w domach, w których zamieszkują zwierzęta. Luksusowy żakard charakteryzuje się niezwykłą elegancją, często posiada ozdobne ornamenty, dzięki którym znajduje zastosowanie w meblach tapicerowanych, stylizowanych na retro. Meble, pokryte żakardem to wyjątkowa ozdoba.

Ekoskóra w nowoczesnym wydaniu

Ekoskóra, jako tańszy odpowiednik skóry naturalnej często wykorzystywana jest do pokryć mebli wypoczynkowych. Jej ogromne zróżnicowanie pod względem jakości i grubości przedkłada się na trwałość użytkowania tapicerowanych mebli salonowych jednak należy zauważyć, że istotny wpływ na długotrwałość niezawodnego użytkowania ma zachowanie wobec tkaniny. Skóra sztuczna wymaga specjalistycznej pielęgnacji, zapobiegającej powstawaniu pęknięć i przetarć. Odpowiednio konserwowana i czyszczona ekoskóra jest łatwym w pielęgnacji obiciem, które dla uzyskania optymalnego efektu, wystarczy przetrzeć. Świetnie prezentuje się w wersji pikowanej. W poszukiwaniu stylowego mebla tapicerowanego do salonu warto odwiedzić stronę sklepu https://www.edinos.pl/salon , który przygotował ofertę eleganckich sof, kanap i foteli do salonu.

Nowoczesne tkaniny tapicerskie zapewniają trwałość użycia nawet w domach, w których mieszkają małe dzieci oraz zwierzęta. O jakości tkaniny tapicerskiej, obiciowej decydują testy, przeprowadzane pod kątem ścieralności.

Powiązane wpisy

Polecane

Dieta a zmęczenie psychiczne. Co jeść, aby poprawić swoje...

Każdy z nas zna uczucie zmęczenia psychicznego, które pojawia się po długim dniu pracy,...

Nowości w świecie audio- najnowsze technologie i trendy

Świat audio dynamicznie się rozwija, oferując coraz to nowsze technologie i innowacje, które zaskakują...

Mity i fakty o wzmacniaczach lampowych: co warto wiedzieć?

Wzmacniacze lampowe od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród audiofilów i miłośników wysokiej jakości...

Kominy nierdzewne w budownictwie przemysłowym

Kominy nierdzewne stanowią nieodzowny element infrastruktury w budynkach przemysłowych, zapewniając nie tylko skuteczne odprowadzanie...

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Sprawdź również