NORWIT.PL – poradnik zakupowy. Piła stołowa do cięcia pustaków i materiałów budowlanych – na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia?

Przecinarki do cięcia pustaków i cegieł to urządzenia, które z całą pewnością ułatwią pracę na każdej budowie. Na uwagę zasługują piły stołowe, o stabilnej i wytrzymałej konstrukcji. Jak wybrać najlepszą?

Dlaczego warto inwestować w profesjonalne rozwiązania?

Prowadząc firmę, bez względu na branżę warto zawsze inwestować w profesjonalne rozwiązania i sprawdzony sprzęt. Jakość powinna być tu priorytetem, ponieważ to od niej zależy efektywność i sprawne wykonywanie prac. Nie inaczej wygląda kwestia w przypadku piły do cięcia pustaków. To rozwiązanie stworzone z myślą o specyficznych potrzebach branży budowlanej. Od jakości wykorzystywanego sprzętu zależy m.in. jak sprawnie postępowały będą prace. Dobrej jakości piła do cięcia pustaków pozwala skutecznie ograniczyć czas ewentualnych przestojów i usterek, a co za tym idzie redukuje koszty, jakie trzeba by było ponieść na naprawę.

Piły do cięcia pustaków charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. To stabilne i solidne konstrukcje, o specyficznej budowie: stół roboczy, na wytrzymałych nogach, z zamocowanym do blatu ramieniem ze specjalną osłoną oraz tarczą dedykowaną do cięcia bloczków betonowych i cegieł. Urządzenie wraz z silnikiem, którego zadaniem jest wprawienie tarczy w ruch. Na uwagę zasługuje fakt, że w dobrej jakości piłach stołowych znajdują się również miarki, kątowniki oraz specjalne prowadnice, pozwalające na wyjątkowo precyzyjne cięcie.

Na co zwrócić uwagę szukając najlepszych rozwiązań do cięcia pustaków i materiałów budowlanych?

Szukając odpowiednich modeli piły stołowej do cięcia pustaków warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę urządzenia, ale też jakość wykonania. Dużo informacji uzyskać można sprawdzając parametry techniczne poszczególnych sprzętów.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzeń przygotowanych przez marki cieszące się zaufaniem klientów już od lat. Z całą pewnością na uwagę zasługują:

  • piła Tyrolit,
  • piła Norton Clipper,
  • piła Dr. Schulze,
  • piła Altrad Belle,

które dostępne są w ofercie sklepu internetowego Norwit.pl.

Maszyna do cięcia pustaków występuje w różnych wariantach, niektóre jak np. piła stołowa do kamienia Norton Clipper CM 35 MINI to dość kompaktowe, jak na branżę budowlaną rozwiązanie, charakteryzuje się nieco niższą mocą silnika niż piła stołowa Dr. Schulze BS 750 400V.

Przed zakupem należy zwrócić uwagę zarówno na moc silnika, jak też ilość obrotów na minutę czy maksymalny rozmiar tarczy, a także prąd zasilający. Wybrane modele pił do pustaków, jakie dostępne są w e-sklepie Norwit.pl, to modele wymagające zasilania 400 V, czyli tzw. siły. Jeśli zastanawiasz się, jaką  piłę stołową do pustaków wybrać, to zapraszamy na blog Norwit.pl, gdzie często poruszamy interesujące tematy.

Powiązane wpisy

Polecane

Podłoga drewniana, laminowana i winylowa – sprawdź salon podłóg...

Podłoga jest jednym z kluczowych elementów wystroju wnętrza. Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi...

Wymienne akcesoria do minikoparki: Optymalizacja efektywności w budownictwie

Minikoparki są niezwykle wszechstronnymi i przydatnymi maszynami w branży budowlanej. Ich kompaktowe...

Czy warto wybierać kominki trzyszybowe?

Kominki trzyszybowe to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji salonów, ponieważ dają one...

Hurtownia styropianu – styropian biały, grafitowy, EPS czy XPS?

Styropian, jako popularny materiał izolacyjny, znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, zarówno w...

NORWIT.PL – poradnik zakupowy. Piła stołowa do cięcia...

Przecinarki do cięcia pustaków i cegieł to urządzenia, które z całą pewnością...

Komody z szufladami, czyli praktyczne meble do każdego wnętrza!

Decydując się na konkretne meble do swojego domu czy mieszkania, zwracamy uwagę...

Sprawdź również