Rolety czy firanki – nowocześnie czy tradycyjnie?

Każdy konserwatysta w urządzaniu wnętrz przyzna, że firanki mają w sobie tę magnetyzującą cechę, która przyciąga nieprzerwanie od wielu lat. Tworzą całkiem dobrą osłonę zapewniającą prywatność i wprowadzają bardzo ciepły klimat w pomieszczeniu. Na tym właściwie ich funkcje się kończą. Właśnie z tego powodu powstały przesłony okienne, które dodatkowo tworzą świetną barierę przed wpadającym przez okno światłem i działaniem promieni UV. Specjalna warstwa impregnacyjna na tkaninie odbija promienie słoneczne, w efekcie świetnie zaciemniając pomieszczenie. Rolety czy firanki? Co najlepiej sprawdzi się w twoim domu?

Firanki – tradycja w zgodzie z nowoczesnymi trendami

Firanki w parze z zasłonami to ponadczasowe rozwiązanie na zasłonięcie okna. Były znane i używane już w starożytności. Wprowadzają wyjątkowy nastrój w pomieszczeniu, potrafią ocieplić nawet najbardziej surowy wystrój. Ogromny wachlarz kolorów, wzorów i faktur daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. Należy wybierać tkaniny dobrej jakości, z pewnych źródeł, najlepiej o naturalnym składzie, zwracając uwagę na grubość splotu – im grubszy materiał, tym lepsze właściwości zaciemniające.

Rolety – nowoczesne trendy w zgodzie z tradycją

Rolety wolnowiszące są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem przesłon okiennych. Mają niezwykle praktyczne zastosowanie, które może się sprawdzić w prawie każdym wnętrzu, zaś dzięki bogatemu wachlarzowi kolorów, wzorów i faktur możemy je łatwo dopasować do każdego wystroju. Bardzo intuicyjne są montaż i pielęgnacja, nie sprawiają wiele kłopotu. Rolety wolnowiszące mogą być montowane we wnęce okiennej lub poza nią. Świetnie się sprawdzają na większych przeszklonych powierzchniach, co zawdzięczają bardzo sprawnemu systemowi regulacji. W zależności od stopnia nasłonecznienia pomieszczenia w ciągu dnia, możemy wybrać grubość splotu tkaniny, im większa – tym wyraźniejszy efekt zaciemnienia.

Bardzo ciekawą alternatywą dla rolet wolnowiszących są rolety dzień i noc. W ofertach sklepów pojawiły się zasadniczo niedawno, jednak bardzo szybko podbiły rynek i są bardzo często spotykane w polskich domach, biurach, instytucjach i lokalach usługowych. Ta szybka ekspansja na rynku przesłon okiennych była możliwa dzięki unikalnym cechom tego produktu. Charakteryzują się bowiem niezwykle praktycznym zastosowaniem naprzemiennie ułożonych pasów – prześwitujących i zaciemniających. To rozwiązanie daje możliwość bardzo sprawnej i dokładnej regulacji wpadającego światła słonecznego. Ten rodzaj rolet sprawdzi się w każdym oknie, tym bardziej w tym z ekspozycją północną, ponieważ pozwala na wpuszczenie maksymalnej ilości światła, jedności gwarantując prywatność domownikom.

Rolety rzymskie są również chętnie wybieraną przesłoną okienną, choć najlepiej wyglądają w eleganckich wnętrzach. Są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, stawiających na klasykę i ceniących ponadczasowość firan, lecz szukających innowacyjnych rozwiązań. I taki jest właśnie ten produkt. Łączy w sobie chyba wszystkie zalety tkanin zasłonowych, ocieplających wnętrze, a także nowoczesnych rolet, mających za zadanie chronić wnętrze przed zbytnim nagrzewaniem nawet w najbardziej słoneczne dni.

Gdzie kupować przesłony okienne?

Jeżeli zależy nam na dobrej jakości przesłon okiennych, musimy szukać producentów, cieszących się na rynku dobrą opinią. Unikajmy nieznanych, niesprawdzonych firm, które proponują ten sam produkt w o wiele niższej cenie. To powinno wzbudzić naszą czujność. Produkt o stabilnej konstrukcji, z dobrych gatunkowo materiałów, z najwyższej jakości tkaniny musi kosztować. Cena w tym przypadku jest odbiciem jakości.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj