Ściana w stylu glamour

Styl glamour jeszcze do niedawna spotkać można było tylko we wnętrzach prywatnych willi oraz w hotelach przeznaczonych dla najzamożniejszych gości. Obecnie, dzięki stale poprawiającej się sytuacji materialnej ogółu społeczeństwa, styl taki zaobserwować można także w zwyczajnych wydawać by się mogło domach, mieszkaniach, czy firmach

Bardzo nas to cieszy, bowiem jest to trend przyciągający wzrok, cieszący oko dbałością o najmniejsze choćby detale, jak również powodujący, że we wnętrzu danej willi czujemy się jak na planie wysokobudżetowego filmu rodem z Hollywood.

Wielu konsumentów zwraca się jednak do nas z pytaniem – jaki odcień farby wybrać, aby odpowiednio podkreślić kunszt wnętrza i sprawić, żeby wywoływało ono pozytywne wrażenie w domownikach, gościach, czy też interesantach? Z naszego doświadczenia powiedzieć możemy, że w tym przypadku najlepiej sprawdzą się bez wątpienia odcienie klasyczne, a więc przede wszystkim delikatna biel, écru, mahoniowy brąz, czy też kolory wysoce zbliżone do złota i srebra. To właśnie one wręcz idealnie komponować się będą z wykonanymi na zamówienie meblami, wyjątkowymi elementami ozdobnymi, czy też wzbogaconymi o kryształki komponentami oświetlenia.

Specjaliści, którzy od wielu lat działają w branży wystroju wnętrz informują także, że niejednokrotnie zastosowana stylistyka wymaga wykorzystania wyrazistych, silnie kontrastujących ze sobą odcieni, takich jak choćby butelkowa zieleń, ciemny granat, czy królewski fiolet. To właśnie one będą w stanie przemienić wydawałoby się dość zwykłe, standardowe wnętrze w przestrzeń rodem z najdroższych willi gwiazd oraz polityków. Jeżeli my również pragniemy codziennie rano budzić się w tak przygotowanym obiekcie, warto zainwestować w dobór najwyższej jakości farb, które nie tylko zachwycać będą głębią i wyrazistością odcieni, ale także odporne będą na wszelkiej maści zabrudzenia. Pozwoli to utrzymać nieskazitelny wygląd wnętrza każdego z pokojów przez długie miesiące lub nawet lata…i to przy niewielkim wysiłku! Warto także zadbać, aby farba była wydajna, natomiast jej aplikacja nie stanowiła problemu zarówno dla nas, jak i dla zakontraktowanych specjalistów, którzy mogą podjąć decyzję o jej nałożeniu w sposób natryskowy, celem zadbania o idealną fakturę oraz równomierność koloru.

Wszystkich żywo zainteresowanych stylem glamour z pewnością ucieszy fakt, iż aby pokój lub też cały dom utrzymać w takiej stylistyce nie trzeba nadmiernie dużych wydatków. Oczywiście, wykonywane na zamówienie meble, personalizowane żyrandole, czy też kunsztowne dzieła sztuki mogą kosztować majątek, jednakże sytuacja taka nie występuje w przypadku farb, które można nabyć w cenie od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych za wiaderko. Wszystko zależy oczywiście od tego, z usług jakiej firmy zdecydujemy się skorzystać oraz na jak wysoką jakość postawimy. Z całą pewnością powiedzieć możemy jednakże, że przemalowanie ścian na wymarzony kolor nie wydrenuje naszego domowego budżetu!

Powiązane wpisy

Polecane

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Jak wypracować sobie dobre nawyki, które będą Ci towarzyszyć...

Nawyki stanowią fundament naszej codzienności, kształtując nasz styl życia, zdrowie i stosunek do świata,...

Sprawdź również