Szlachetne i naturalne drewno – trend we wnętrzach

Drewno dodaje wnętrzu uroku – jest naturalne, szlachetne i dba o ciepły i przytulny klimat. Coraz częściej jest łączone z innymi materiałami – jak metal czy szkło, gdyż świetnie się z nimi komponuje. Jakie elementy aranżacji warto wykonać z drewna? Sprawdź, co jest modne.

Blaty drewniane

Zarówno w kuchni, jak i w łazience popularne są blaty wykonane z drewna – np. z dębu, buku, czereśni czy gatunków egzotycznych. Można też przygotować blat do salonu czy gabinetu, aby pełnił funkcję biurka. Coraz częściej decydujemy się na blaty drewniane w różnych wnętrzach, aby zachować harmonię. Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę właściwości poszczególnych gatunków, aby znaleźć najlepszy dla siebie i swoich możliwości finansowych. Popularne są blaty dębowe, ale także bukowe, ale drewno egzotyczne także ma wielu zwolenników.

Schody drewniane

Schody wewnętrzne to wizytówka mieszkania – zajmują dużo przestrzeni i często są mocno eksponowane. Od nich w dużym stopniu zależy charakter aranżacji. Warto wybrać schody wykonane z solidnego materiału – jak drewno – gdyż będą one bezpieczne, łatwe w utrzymaniu w czystości i komfortowe w użytkowaniu.

Drewno to przyjazny materiał o wyjątkowej urodzie, ale i trwałości. Podłoga, blaty dębowe i schody będą wzajemnie harmonizować. Drewniane elementy wnętrza nadają przytulnego charakteru. Do wyboru jest wiele kolorów i wzorów, dzięki czemu można wykonać schody do wnętrza rustykalnego, klasycznego czy nowoczesnego.

Podłogi z drewna

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia wnętrza są podłogi. Prezentują się wyjątkowo estetycznie i świadczą o prestiżu, ponadto są zdecydowanie bardziej trwałe niż panele. Jest to droższe rozwiązanie i wymaga konserwacji, ale sprawdzi się przez wiele lat. Co również ważne, zastosowanie drewna skutecznie izoluje od dźwięków otoczenia.

Wśród zalet drewnianej podłogi jest trwałość, wytrzymałość na zniszczenia (jak m.in. zarysowania, obciążenia, wgniecenia itd.). Lite drewno posłuży znacznie dłużej niż panele podłogowe z surowców drewnopodobnych. Aby taka podłoga czy blat drewniany służyły przez lata, należy o nie jednak dbać – drewno wymaga konserwacji i impregnacji.

W razie konieczności podłogę można poddać renowacji, a odzyska piękny wygląd. Uwagę zwraca też szeroki wybór gatunków i kolorów, dzięki czemu drewniana podłoga będzie pasować do każdego wnętrza – najpopularniejsze są jednak jasne gatunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj