Techniczny odbiór mieszkania w Poznaniu – na co zwrócić uwagę

Sprawdzenie stanu mieszkania przed oddaniem go właścicielowi do użytku do jeden z najważniejszych elementów procesu inwestycyjnego. Kupując mieszkanie od dewelopera w Poznaniu, trzeba się dobrze przygotować do odbioru technicznego.

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera w Poznaniu służy zgłaszaniu uwag, które dotyczą wykonania lokalu. Specjaliści z firmy deweloperskiej Ronson radzą, aby przeznaczyć na to minimum dwie godziny, aby na spokojnie ocenić jakość nieruchomości. Stan mieszkania musi zgadzać się z umową, a jeśli ktoś nie ma rozeznania w kwestiach technicznych, może przyjść na odbiór z fachowcem.

Jaki jest rzeczywisty standard mieszkania?

Podejmując się realizacji inwestycji, deweloper w Poznaniu ma obowiązek wywiązania się z umowy. Nabywca powinien sprawdzić, czy wymiaru lokalu zgadzają się z tymi określonymi we wspomnianym dokumencie. Trzeba przy tym mieć na względzie jakość wykonanych w mieszkaniu prac i rodzaj materiałów. Bardzo ważne jest, aby wszystkie ściany były proste – do pomiarów przyda się kątownica. Ściany muszą być równe – bez wybrzuszeń, zgrubień i całkowicie suche. Kątownica pomocna okaże się także przy kontroli poziomu podłóg. Oprócz tego nie bez znaczenia jest to, czy na parapetach i balkonie został zachowany odpowiedni spadek – jeśli nie, istnieje prawdopodobieństwo, że woda będzie wlewać się do mieszkania.

Czy drzwi i okna są szczelne?

Szczelność okien i drzwi to istotny element decydujący o jakości mieszkania, który w ogromnym stopniu przekłada się na komfort użytkownika lokalu. Warto bliżej przyjrzeć się szybom – nie powinno być na nich żadnych rys.

Poprawne działanie wentylacji i innych instalacji

Sprawne funkcjonowanie wentylacji oraz instalacji wodnej, gazowej i elektrycznej to jeszcze jeden niezwykle istotny aspekt, który wymaga oceny przy zakupie mieszkania od dewelopera w Poznaniu. Piony wentylacyjne muszą być zgodne z planami i zapewniać cyrkulację powietrza. Przy sprawdzaniu instalacji wodnej, elektrycznej i gazowej nieodzowny jest specjalistyczny sprzęt.

https://ronson.pl/inwestycje-poznan/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj