Top 10 małe AGD, które przydadzą się w kuchni

Na wyposażenie kuchni składa się wiele elementów, z których głównymi będą lodówka, piekarnik, zmywarka, czy coraz popularniejsza płyta indukcyjna albo starsza, kuchenka gazowa. Jednak przygotowywanie posiłków wymaga również wielu innych sprzętów oraz urządzeń i oprócz wymienionego dużego AGD, w kuchni znaleźć się musi AGD małe. Nie sposób obejść się obecnie bez kuchenki mikrofalowej, blendera, ostrych noży kuchennych, czy wyciskarki wolnoobrotowej. Poniżej zestaw dobrych i oferowanych po przystępnej cenie Top 10 małe AGD przydatnych w kuchni.

Małe AGD przydatne w kuchni

Spośród wielu artykułów gospodarstwa domowego jedne są obecne w kuchniach od dawna, jak np. noże, a z kolei inne są wynikiem wprowadzania technologii do mieszkań, np. kuchenka mikrofalowa oraz niestety również aktualnych potrzeb, jak dzbanek filtrujący. Poniżej przedstawione zostanie Top 10 małe AGD, bez którego w nowoczesnej kuchni raczej trudno się obejść. W zestawieniu znajdą się urządzenia oraz sprzęty:

• noże kuchenne;
• kuchenka mikrofalowa;
• garnki indukcyjne;
• robot kuchenny planetarny;
• blender ręczny;
• czajnik elektryczny;
• wyciskarka wolnoobrotowa;
• dzbanek filtrujący;
• frytkownica beztłuszczowa;
• zgrzewarka próżniowa.

Noże kuchenne

Noże kuchenne są w kuchniach obecne od zawsze, a ich przeznaczenie praktycznie się nie zmienia. Wyższość obecnych noży kuchennych nad produktami z poprzednich epok jest jednak względnie wyższa, a polega nie tylko na jakości wykonania, ale i na wyraźnym rozgraniczeniu odnośnie do zastosowania. Przy topowym produkcie w tej kategorii Fiskars Zestaw 7 Noży W Bloku 1018781 ostrza wykonano ze stali nierdzewnej 53 THC najwyższej jakości, z rękojeściami SoftGrip osłaniającą palce. Umieszczone w drewnianym, estetycznym bloku są jednocześnie ozdobą kuchni, a ich jakość gwarantuje bezproblemowe krojenie każdego rodzaju żywności.

Kuchenka mikrofalowa

Kuchenka mikrofalowa stała się wręcz obliczem obecnych czasów i pośpiechu, który ten okres charakteryzuje, a jednym z jej topowych modeli jest kuchenka mikrofalowa Amica AMG20E70GSV z opcją grilla. Urządzenie wyposażono w precyzyjne sterowanie elektroniczne umożliwiające dokładne nastawienie czasu pracy, a ponadto w 9 funkcji automatycznych, przy których trzeba jedynie wybrać wagę, ilość porcji oraz rodzaj dania, a kuchenka samodzielnie ustali czas niezbędny do przygotowania posiłku.

Garnki indukcyjne

Indukcja coraz częściej zastępuje w kuchniach kuchenki gazowe i siłą rzeczy powstają specjalne garnki indukcyjne, najlepiej dostosowane do najnowszego sprzętu. W tej kategorii AGD do kuchni warto zwrócić uwagę na Garnki Gerlach Brava (8 elementów), składający się z 4 garnków o średnicach od 16 do 24 cm i pojemnościach od 1,5 do 5 litrów oraz z czterech idealnie dopasowanych pokrywek. Garnki są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i posiadają trójwarstwowe dno. Nadają się do zmywania w zmywarce.

Robot kuchenny

Roboty kuchenne już od dawna ułatwiają przygotowywanie różnorakich posiłków, a jeden z nowszych modeli robot kuchenny planetarny Bosch MUM5XW10 jest szeroko polecany zarówno przez sprzedawców, jak i klientów. Sprzęt wyposażony jest w misę o kształcie umożliwiającym idealne rozprowadzenie ciasta oraz ramię mieszadła unoszone za pomocą jednego przycisku. 7 różnych ustawień trybu pracy, waga, gumowe nóżki dla stabilizacji, informacja o czasie pracy na wyświetlaczu oraz automatycznie zwijany kabel to jedne z wielu aspektów charakteryzujących to urządzenie. Elementy wyposażenia można umyć w zmywarce.

Blender ręczny

Wyjątkowo cichy blender ręczny Sencor SHB 5601GR to kolejne niezwykle przydatne male AGD do kuchni. Urządzenie o mocy 1000 W umożliwia miksowanie gorących potraw, a dzięki zmianie nasadki również ubijanie. Do blendera dołączony jest 800 ml pojemnik z pokrywką do mieszania oraz drugi o pojemności 1250 ml do siekania. Blender wyposażono w wyjątkowo mocny silnik z gwarancją na 6 lat oraz z płynną regulacją prędkości w 20 wariantach.

Czajnik elektryczny

Czajniki elektryczne są znane od dłuższego czasu i ciągle produkowane oraz udoskonalane. Czajnik elektryczny Russell Hobbs 20460-70 jest jedną z nowszych propozycji na rynku, a cechuje go niezwykle cicha praca. Czajnik ma pojemność 1.7 litra, która z powodzeniem wystarcza na przygotowanie napoju dla sześciu osób, a pojedynczą filiżankę gorącej wody zagotuje w 50 sekund. Srebrny kolor, dziubek zapobiegający rozlewaniu się wody, łatwy do wyjęcia i umycia filtr.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Wyciskarki wolnoobrotowe to stosunkowo nowe urządzenia, powstałe dla zaspokojenia potrzeb ludzi preferujących zdrowe i świeże soki z owoców i warzyw. Wyciskarka wolnoobrotowa Eldom PJ400 jest jedną z propozycji dla ludzi stosujących dietę fit, sprawdzającą się przy wyciskaniu soków z owoców, warzyw i ziół. wyposażoną w silnik generujący 80 obrotów na minutę i wsteczny bieg. Posiada wzmocniony ślimak, pozwalający na mocniejszy nacisk i wywarzanie do 30% więcej soku.

Dzbanek filtrujący

Dzbanki filtrujące to nowszy sprzęt AGD do kuchni, stający się nierzadko wymogiem, a to ze względu na pogarszający się stan środowiska naturalnego i jakość wody. Dzbanek filtrujący Aquaphor J.Shmidt 500 2,8L jest wyposażony w automatycznie sterowaną mikropropompę, skracającą czas filtrowania 1 litra wody do minuty. Membrana filtra zatrzymuje chlor, metale ciężkie, związki organiczne, fenol, a nawet bakterie i alergeny. Jest bezpieczny dla dzieci i alergików.

Frytkownica beztłuszczowa

Frytkownice beztłuszczowe powstały z myślą o lubiących frytki, ale pragnących uniknąć jedzenia nazbyt tłustych produktów. Frytkownica beztłuszczowa Eldom MFC1000 posiada 4 programy, regulację temperatury w zakresie 60-200 stopni Celsjusza, dotykowy panel sterowania i zegar z sygnalizacją zakończenia pracy. Potrawa przygotowywana jest za pomocą gorącego powietrza, zapewniając w niej do 80% mniej zawartości tłuszczu.

Zgrzewarka próżniowa

Zgrzewarki próżniowe są raczej nowością sprzętową kuchennego AGD. Zgrzewarka próżniowa Foodsaver FFS014X służy do zabezpieczania pożywienia, w celu zachowania jego świeżości i dla ochrony przed wpływem zapachów z otoczenia. Co istotne, za jej pomocą można zapakować próżniowo każdy rodzaj jedzenia, włącznie z mięsem, a nawet zupą. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, posiada kontrolki postępu pracy, a także ponadczasowy design.

Sprzęt AGD w dobrej jakości to miły i przydatny prezent zarówno w swojej kuchni jak i dla bliskich osób.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Jak wypracować sobie dobre nawyki, które będą Ci towarzyszyć...

Nawyki stanowią fundament naszej codzienności, kształtując nasz styl życia, zdrowie i stosunek do świata,...

Sprawdź również