Trend na karnisze elektryczne

Karnisze elektryczne, mówiąc w prościej „zasłony na pilota”, które zaczęły pojawiać się na oknach wysokiej klasy hoteli już w lata 80-tych dwudziestego wieku, przez ostatnie kilka lat przybierają na popularności w Polsce. Dzisiaj wspólnie z firmą Małgorzata Dekoracja i Automatyka, powiemy wam trochę na ich temat i wytłumaczymy dlaczego stają się aż tak popularne.

Czym właściwie są karnisze elektryczne?

Określenie karnisze elektryczne, pewnie dla wielu z was jest zupełnie obce. Są to zwyczajnie szyny aluminiowe, w środku których znajduje się mechanizm napędzany silnikiem elektrycznym, dzięki któremu za pomocą jednego przysłowiowego kliknięcia, możemy odsłonić lub zasłonić nasze firany bądź zasłony.

Każdy karnisz elektryczny „Mervino” instalowany przez firmę Małgorzata posiada kilka opici sterowania, są to:

  • Pilot radiowy, poręczny nowocześnie zaprojektowany, możemy go śmiało powiesić na ścianie. Dzięki specjalnemu uchwytowi będzie świetnie komponował się z innymi włącznikami.
  • Panel naścienny, radiowy- dla tych którzy malowanie ścian mają już za sobą i niezawodny kablowy- dla tych którym nie straszne nowe dziury i bruzdy w ścianach.
  • Aktywacja za pociągnięciem
  • Dowolna aplikacja smart home na smartfon lub tablet

Ta ostatnia opcja otwiera przed nami najwięcej możliwości. Przykładowo w aplikacji Smart Life możemy ustawić sobie codzienne akcje. Takie jak np. nasza ulubiona „akcja wstawanie o 6:30”. Dzięki temu punktualnie o 6:30 zasłony rozsuną się, wpuszczając promyki porannego słońca. A jeżeli mamy w swoim domu więcej urządzeń smart, to możemy także w tym samym czasie posłuchać ulubionej muzyki i napić wcześniej przygotowanej przez ekspres, przepysznej kawy.

Kiedy tworzą u wszystkich efekt WoW

Wyobraź sobie, że zapraszasz swoich znajomych na wieczorne pogawędki. Robi się coraz później i później, a rozmowa trwa w najlepsze. A tu nagle zauważasz że jeden z sąsiadów dochodzi do wniosku, że też ze swojego okna, chciałby także poznać twoich gości. Wtedy potajemnie chwytasz za swój smartfon i jednym kliknięciem, pod wrażeniem wszystkich, zasłaniasz zasłony, nawet nie wstając z kanapy.

Dajmy jeszcze jeden przykład, tym razem z poranka. Jesteś i bardzo zmęczony ciężką pracą przez cały tydzień i w piątek rano nic nie jest w stanie cię obudzić. Budzisz się o 9:20 z tylko jednym w głowie, o 10 mam bardzo ważne spotkanie… Z istna prędkością światła ogarniasz się i w drodze uświadamiasz sobie że zasłony są nadal zasłonięte, a twoje piękne domowe rośliny potrzebują światła. Wtedy wchodzisz w aplikacje karniszy elektrycznych i ponownie jednym kliknięciem załatwiasz sprawę, która prawdopodobnie męczyła by cię przez cały dzień.

Gdzie stosujemy karnisze elektryczne?

Jak mówi Pani prezes firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka, Małgorzata Kaczmarek „Nasi klienci najczęściej wybierają karnisze elektryczne do salonu i sypialni. Wynika to z dwóch głównych przyczyn. Po pierwsze, w tych dwóch pomieszczeniach zasłon używamy najczęściej, czyli podczas wieczornego oglądania seriali i potem by nic nie było w stanie na obudzić. Po drugie, jak ja to nazywam z „łóżkowej nie mocy”. Wtedy gdy jest niedziela i chcesz spędzić w łóżku jak najwięcej czasu, to przywitanie nowego dnia, bez opuszczani łóżka jest wręcz bezcenne.”

Zachęcamy was do odwiedzenia strony z firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka aby dowiedzieć się więcej na temat karniszy elektrycznych.

Powiązane wpisy

Polecane

Kominy nierdzewne w budownictwie przemysłowym

Kominy nierdzewne stanowią nieodzowny element infrastruktury w budynkach przemysłowych, zapewniając nie tylko skuteczne odprowadzanie...

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki do salonu to jeden z tych elementów wyposażenia, który łączy w sobie funkcjonalność...

Czystość na nowym poziomie — dlaczego odkurzacze myjące podłogę...

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko ułatwią codzienne obowiązki, ale...

Innowacyjne kształty, tradycyjne korzenie: meble Fameg w nowej odsłonie

Fameg, ceniony producent mebli, nieustannie kreuje innowacyjne kształty, pozostając jednocześnie wiernym tradycji stolarskiej. To...

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Sprawdź również