Ubezpieczenie smartfona – czy warto za to zapłacić?

Nierzadko oferta ubezpieczenia smartfona kojarzy nam się z naciąganiem i niepotrzebnym wydatkiem. Przecież zawsze można skorzystać z przysługującej gwarancji. Jednakże często serwisy odmawiają naprawy zasłaniając się uszkodzeniami mechanicznymi, a nie wadami produktu. Zatem wykupienie ubezpieczenia smartfona może się jednak przydać. Czy to jednak jedyna opcja, na jaką możemy się zdecydować?

Ubezpieczenie smartfona – kiedy się przydaje?

O telefon zazwyczaj wszyscy dbają najlepiej, jak potrafią. Przyklejamy hartowane szkła na ekran, wybieramy odporne na upadki obudowy. Wszystko po to, by urządzenie posłużyło nam jak najdłużej. Szczególnie teraz, gdy cena wielu modeli smartfonów jest naprawdę coraz wyższa. Idzie to jednak w parze z jakością.

Pomimo tego, że obudowy czy ekrany są coraz bardziej wytrzymałe, to przy upadku z dużej wysokości czy zalaniu często nie są wystarczającą ochroną. Autoryzowany serwis nie zrealizuje gwarancji, ponieważ większość uszkodzeń nie wynika z wadliwości sprzedanego modelu. W takim przypadku jest jeszcze szansa na naprawdę urządzenia mobilnego. Gorszą sytuacją są zagubienia lub kradzież. Tutaj ubezpieczenie smartfona wydaje się być bezcenną opcją.

Czy ubezpieczenie jest drogie?

Z pewnością na początku wydawać się może, że koszt ubezpieczenia jest niepotrzebnym wydatkiem. Jednak tak naprawdę jest to niewielki procent ceny najnowszych modeli smartfonów lub tych z górnej półki. W przyszłości może pomóc oszczędzić nam duże sumy. Wymiana wyświetlacza czy inne naprawy są obecnie bardzo drogie. Wielu zastanawia się, czy warto je realizować. Nierzadko lepiej kupić nowy telefon. Można się zabezpieczyć przed niechcianym zakupem kolejnego urządzenia i nie martwić się o koszty naprawy. Wykup ubezpieczenia smartfona lub alternatywy w postaci usługi ochrony smartfona tylko z początku może uszczuplić portfel, ale później z pewnością zmniejszy stres przy nieoczekiwanym wypadku z telefonem.

Jak jeszcze ochronić swój telefon?

Jak wyżej zostało wspomniane, bardzo dobrym pomysłem jest zakup hartowanego szkła na ekran. Na rynku dostępnych jest coraz więcej dobrych jakościowo i bardzo wytrzymałych etui. Dobrze jest oduczyć się chowania telefonu do kieszeni kurtek, bluz czy spodni. Lepiej zainwestować w smycze do telefonu, czy specjalne smycze z torebkami.

Warto zapoznać się z rodzajami etui i szkieł hartowanych. Na przykład szkło 7H trudno potłuc, jednak bardzo szybko się rysuje. Natomiast popularne szkła 9H zachowują się dokładnie na odwrót. Są niezwykle odporne na wszelkie rysy, ale nawet niewielkie obicie może spowodować pęknięcie.

Jak widać, popularne sposoby ochrony telefonu jak obudowa czy szkła zwykle po czasie zawodzą. Warto zatem rozważyć ubezpieczenie lub usługę ochrony smartfona i korzystać z telefonu bez stresu i nadmiernej ostrożności. Ta usługa może przydać się szczególnie przy telefonach służbowych. Do uszkodzeń może dojść nie tylko podczas pracy w biurze, ale też w podróży służbowej. Utrata kontaktów czy potrzebnych danych jest zawsze dużą stratą.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak samodzielnie ułożyć wykładzinę dywanową

Wykładziny dywanowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego jest to bowiem bardzo...

Ubezpieczenie domu do kredytu hipotecznego – o czym pamiętać?

Zakup polisy mieszkaniowej to jeden z wymogów, jaki musi spełnić każda osoba finansująca budowę...

Czy Instagram może posłużyć do promocji biznesu?

Współcześnie rzeczywistość wirtualna zajmuje znaczące miejsce w naszym życiu. Przynosi rozrywkę, ale też pomoc...

Top 10 małe AGD, które przydadzą się w kuchni

Na wyposażenie kuchni składa się wiele elementów, z których głównymi będą lodówka, piekarnik, zmywarka,...

Czym charakteryzuje się kosiarka spalinowa NAC?

Jak można zauważyć, na dworze zaczyna robić się coraz cieplej. Rozkwitają rośliny, świeci...

Szczelny montaż okien, czyli jaki?

Przy budowie domu musimy zdać sobie sprawę z tego, jak istotny jest szczelny...

Sprawdź również