Umywalka z szafką – czy warto montować?

Umywalka to jeden z najważniejszych elementów w każdej łazience – umywalka z szafką to jeden z najpraktyczniejszych elementów w domu. Bardzo trudno byłoby lepiej i estetyczniej zagospodarować przestrzeń pod umywalką niż zabudowując ją dopasowaną szafką. Wewnątrz możesz przechowywać najbardziej podręczne przedmioty codziennego użytku lub na przykład środki do zachowania czystości w ubikacji. Sprawdź dlaczego warto zamontować taki zestaw!

  1. Umywalka z szafką – dlaczego warto?
  2. Zalety umywalek z szafką
  3. Wady umywalek z szafką
  4. Do jakiej łazienki pasuje umywalka z szafką?
  5. Umywalki z szafką a wybór baterii – na co zwrócić uwagę?

Umywalka z szafką – dlaczego warto?

Umywalka z szafką to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które może sprawdzić się w większości łazienek. Stanowi doskonałe miejsce do przechowywania kosmetyków i wszelkich potrzebnych drobnych akcesoriów wykorzystywanych w łazience. Przechowując je tam unikasz konieczności zajmowania dodatkowej przestrzeni w innej części pomieszczenia. Dzięki temu, w dużym pomieszczeniu w prostszy sposób można uzyskać wrażenie dużej ilości przestrzeni – eliminując dodatkowe niepotrzebne meble. W łazienkach o skromniejszej kubaturze umywalka z szafką pozwoli zmieścić całe potrzebne umeblowanie zachowując estetyczny wygląd.

Zalety umywalek z szafką

Zdecydowanie się na szafkę pod umywalką to przede wszystkim znakomity ruch ze względu na oszczędność miejsca pod misą, które w żaden inny sposób nie ma szansy być wykorzystane. Estetycznie zabudowana przestrzeń wokół odpływu to również dodatkowa powierzchnia do przechowywania nawet ilości akcesoriów, z których korzystasz w łazience. Przykładowo – w szafce możesz trzymać chemikalia potrzebne do utrzymywania czystości w samej umywalce, a odpowiednio rozmieszczone pozwolą przechowywać Ci przedmioty codziennego użytku (szczotki do zębów, pasty, akcesoria do golenia, czesania i wiele innych). Szuflady umieszczone pod umywalką ułatwiają wyszukiwanie poszukiwanych przedmiotów – widok z góry jest w tej sytuacji bardzo korzystny. Część gotowych zestawów szafek z umywalkami jest tak skonstruowanych, żeby stanowiły dla nich podstawę na której opierają cały lub część swojego ciężaru, dzięki czemu zyskują dodatkową funkcjonalność. Warto jednak zauważyć, że większość szafek może być łatwo wymienianych, dzięki temu że umywalki są niezależnie mocowane do ściany. Dzięki temu możesz łatwo zmieniać wystrój pomieszczenia, a w razie uszkodzenia jednego z elementów nie jesteś zmuszony do wymiany całego zestawu.

Wady umywalek z szafką

Niestety szafki pod umywalkę nie są możliwe do zamontowania w każdym przypadku. Jeżeli zdecydowałeś się na wolnostojącą umywalkę, prawdopodobnie ma ona specjalną konstrukcję zapewniającą stabilność oraz przede wszystkim eksponuje swoje kształty i materiał z którego jest wykonana. Montaż szafki nie tylko mija się z celem i nie jest wskazany, ale przede wszystkim najczęściej jest niemożliwy.

Do jakiej łazienki pasuje umywalka z szafką?

Praktycznie w każdej łazience doskonale sprawdzi się umywalka z szafką. W dużych i przestrzennych pomieszczeniach pomoże to zachować poczucie dużej ilości miejsca. Minimalizm jest w takich przypadkach wskazany – możliwie najmniejsza liczba elementów pomaga zachować estetyczny wizerunek całej łazienki, tak aby każdy użytkownik czuł się wewnątrz komfortowo. Wewnątrz niewielkich pomieszczeń szafka pod umywalką to dodatkowa korzyść oprócz estetyki – przede wszystkim to sposób na maksymalne wykorzystanie powierzchni. Najczęściej niewielka łazienka wiąże się z podobną kubaturą w pozostałej części mieszkania – dodatkowa przestrzeń pod szafką, którą możesz wykorzystać do przechowywania środków czystości pomaga zachować estetyczny wygląd całego mieszkania. Pamiętaj też, aby zadbać o szczelność przestrzeni między umywalką a ścianą. Woda, która spływałaby tamtędy jest w stanie trwale uszkodzić szafkę oraz przedmioty, które są w niej umieszczone.

Umywalki z szafką a wybór baterii – na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu szafki do umywalki, którą już posiadasz warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim sprawdź czy będą ze sobą pasowały – to bardzo ważne, ponieważ poszczególne modele są przystosowane do różnych kształtów mis i innych elementów konstrukcyjnych. Kolejnym istotnym aspektem jest dopasowanie stylistyczne do pozostałej części wyposażenia łazienki. Odpowiednio dobrana szafka jest w stanie w znaczący sposób poprawić wizerunek całego pomieszczenia, ponieważ umywalka najczęściej znajduje się w centrum łazienki i mocno wpływa na ogólny odbiór przez użytkownika. Ta sama problematyka dotyczy również odpowiedniego doboru baterii – powinna ona być przede wszystkim kompatybilna z umywalką, która już jest zamontowana (może być montowana na ścianie lub na samej umywalce). Jeżeli dopływ i odpływ wody będzie umieszczony pod umywalką, warto na to zwrócić uwagę przy zakupie, aby odpowiednia konstrukcja tylnej ścianki pozwalała na montaż w takim przypadku. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup od razu całego zestawu, dzięki czemu będziesz miał pewność spasowania wszystkich elementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj