Urządzamy małą łazienkę, o czym warto pamiętać?

Urządzenie niewielkiej łazienki niemal zawsze stanowi spore wyzwane. Nie jest jednak zadaniem, któremu nie będziemy w stanie sprostać. Pamiętając o kilku zasadach będziemy w stanie przeobrazić ją w pomieszczenie wyjątkowe, z którego będziemy korzystać z dużą przyjemnością.

Stwórz wrażenie większej przestrzeni

Gdy łazienka jest niewielka, przeważnie jej powiększenie nie wchodzi w grę. Nie oznacza to jednak, że nie możemy podejmować prób sprawienia, że będzie ona większa optycznie niż w rzeczywistości. Cel ten da się osiągnąć na przynajmniej kilka sposobów. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście postawienie na białe, połyskujące kafelki. Nie tylko będą one rozjaśniać pomieszczenie, ale również odbijać światło. Innym rozwiązaniem jest powieszenie lustra naprzeciw drzwi wejściowych prowadzących do tego pomieszczenia. Zwiększy ono optycznie przestrzeń, jaką dysponujemy, a jednocześnie przyczyni się do tego, że my sami będziemy poruszać się po łazience z większą niż dotychczas łatwością.

Wyposaż łazienkę w to, co potrzebne

W wielu małych łazienkach tak naprawdę problemem nie jest wcale to, że nie oferują one imponującej przestrzeni. Problem polega przede wszystkim na tym, że ich właściciele zdają się zapominać, jak niewielkim pomieszczeniem dysponują. W rezultacie w łazience pojawiają się elementy wyposażenia, które wcale nie są tam potrzebne takie, jak choćby dodatkowa szafka, choć znacznie lepszą opcją byłoby z pewnością zdecydowanie się na szafkę w zabudowie. Jeśli więc ograniczymy się do tego, co rzeczywiście przyda się w tym pomieszczeniu, z pewnością zaskoczy nas to, jak wiele przestrzeni mamy jeszcze do dyspozycji.

Nie przesadzaj z minimalizmem

Niektórzy producenci oferują dziś rozwiązania stworzone specjalnie z myślą o małych łazienkach. Miniaturowe umywalki, wanny i sedesy wyglądają uroczo, okazuje się jednak, że korzystanie z nich staje się ogromnym wyzwaniem. Jeśli więc nie chcemy wchodzić do łazienki z niechęcią, unikajmy tego rodzaju propozycji. Nawet zyskanie większej przestrzeni nie rekompensuje niedogodności odczuwanych podczas korzystania z nich.

Powiązane wpisy

Polecane

Gdzie znaleźć idealne drzwi i okna do swojego domu?

Drzwi i okna pełnią kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko stanowią one ważny...

Jak oczyścić i zabezpieczyć drewniane elementy mebli ogrodowych przed...

Drewno stanowi niezwykły element, który dodaje naturalnego piękna i ciepła do przestrzeni. Dzięki wyjątkowym...

Jak wypracować sobie dobre nawyki, które będą Ci towarzyszyć...

Nawyki stanowią fundament naszej codzienności, kształtując nasz styl życia, zdrowie i stosunek do świata,...

Sprzęt AGD do kuchni – co kupić i co...

Kuchnia jest sercem każdego domu, a sprzęt AGD odgrywa kluczową rolę w codziennym gotowaniu...

Podłoga drewniana, laminowana i winylowa – sprawdź salon podłóg...

Podłoga jest jednym z kluczowych elementów wystroju wnętrza. Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi ma ogromne...

Wymienne akcesoria do minikoparki: Optymalizacja efektywności w budownictwie

Minikoparki są niezwykle wszechstronnymi i przydatnymi maszynami w branży budowlanej. Ich kompaktowe rozmiary, zwrotność...

Sprawdź również