Aktualne trendy na pierwotnym rynku mieszkań w Lublinie

Sytuacja na pierwotnym rynku mieszkań w Lublinie przez wiele lat pozostawiała sporo do życzenia. Wiele się jednak w tym obszarze zmieniło. Realizowanych jest coraz więcej inwestycji, a popyt na nowe mieszkania nie spada.

Centrum wciąż na topie, ale w cenie są również inne lokalizacje

Podobnie jak w innych miastach wojewódzkich, tak i w Lublinie najbardziej poszukiwane są mieszkania w centrum. Medal ma też i drugą stronę – w centrum zawsze jest najdrożej, co skłania nabywców do zainteresowania się innymi lokalizacjami. Świetnym przykładem są tutaj okolice Starego Lasu, gdzie znajduje się m.in. Osiedle Koralowe. Jest to przedsięwzięcie, za którym stoi firma deweloperska Orion. Za atrakcyjnością tej lokalizacji przemawiają: duża ilość terenów zielonych, rozwijająca się infrastruktura handlowo-usługowa oraz dobre połączenia komunikacyjne z pozostałymi częściami Lublina.

Kwitnie lubelski rynek mieszkań na wynajem

Wiele osób decydujących się na zakup mieszkania w Lublinie szuka odpowiedniej nieruchomości z myślą o późniejszym najmie. Mieszkania na wynajem są tutaj bardzo poszukiwane – chociażby z uwagi na to, że Lublin to jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w regionie. 1400 zł – to średnia cena, jaką trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania o powierzchni 40 m kw. Opłaca się zatem inwestować w mieszkania. Lublin należy do miast, gdzie najbardziej poszukiwane są mniejsze lokale, które łatwiej wynająć.

Mikroapartamenty i luksusowe mieszkania zyskują na popularności

W całej Polsce wyraźnie zaznacza się trend polegający na rosnącym popycie na luksusowe mieszkania. Są to nieruchomości, których medialna cena wynosi 150-200 proc. średniej ceny za 1 m kw. nowego lokalu. Specjaliści oceniają, że trend ten będzie przybierał na sile, co skłania deweloperów do podejmowania odpowiednich działań mających na celu urozmaicenie oferty. Z drugiej zaś strony ogromne zainteresowanie wzbudzają tzw. mikroapartamenty – czyli lokale o powierzchni nieprzekraczającej 25 m kw. Pod względem cenowym są one znacznie korzystniejsze niż kawalerki czy 2-pokojowe mieszkania.

Powiązane wpisy

Polecane

Ściana w stylu glamour

Styl glamour jeszcze do niedawna spotkać można było tylko we wnętrzach prywatnych willi oraz...

Markizy tarasowe – czy warto zdecydować się na taki...

Markizy tarasowe to element, który może ożywić aranżację przestrzeni wokół domu. Ma także zastosowanie...

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie zamontowane pod podłogą cieszy się uznaniem ze względu na kilka istotnych zalet. Przede...

Najbardziej praktyczne rodzaje obić tapicerskich w meblach do salonu

Meble do salonu prezentują wysoką jakość wykonania, która łączy się z zastosowaniem modnego, wytrzymałego...

Wyprawka dla dziecka – jakie elementy są niezbędne?

Skompletowanie wyprawki dla maluszka nie jest proste, gdyż trzeba pamiętać o wielu elementach –...

Jaki piekarnik do zabudowy kupić?

Piekarnik to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Dlatego przed zakupem warto poznać najważniejsze...

Sprawdź również