Styl skandynawski, czyli jasne i funkcjonalne pomieszczenia

Przestronne, jasne i funkcjonalne pomieszczenia stylu skandynawskiego to w ostatnim czasie prawdziwy krzyk mody. Nic więc dziwnego, że meble skandynawskie niezmiennie cieszą się popularnością a miłośnicy praktycznych wnętrz chętnie poszukują tematycznych dodatków. Rozpoczęcie urządzania mieszkania w tym stylu warto jednak poprzedzić krótkim research’em, który pozwoli na dokładne zapoznanie się z jego cechami charakterystycznymi oraz główną ideą.

Od czego zacząć?

Na dobry początek warto odwiedzić sklep skandynawski, gdzie z pewnością można znaleźć sporą dawkę inspiracji oraz gotowych pomysłów, które wystarczy przenieść do mieszkania czy biura. Wcześniej można przeszukać fora internetowe oraz strony, gdzie miłośnicy tego stylu dzielą się swoimi wnętrzami. Dlaczego warto to zrobić? Przede wszystkim po to, aby zdobyć informacje o tym, gdzie wybrać się na zakupy, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak komponować ze sobą poszczególne elementy wystroju. Nowoczesny dom w stylu skandynawskim to nie tylko jasne i przestronne pomieszczenia, ale również idealna harmonia i zachwycająca estetyka.

Cechy typowe dla stylu skandynawskiego

Zapewne sporej części społeczeństwa styl ten kojarzy się z jasnymi ścianami i białymi meblami, które często można spotkać odwiedzając sklep skandynawski. Warto jednak pamiętać, że jest to połącznie wielu współgrających ze sobą elementów, takich jak:

  • jasna kolorystyka – jej głównym celem jest rekompensata niedoboru naturalnego światła, z jakim mają do czynienia mieszkańcy krajów północy,
  • naturalne materiały – głównie wykorzystuje się tutaj drewno, jednak skandynawskie dodatki mogą być również wykonane z szkła, metalu, bądź bawełny czy lnu,
  • ergonomiczne formy – meble, które służą do wypoczynku muszą być przede wszystkim wygodne, dlatego są odpowiednio wyprofilowane i miękkie,
  • wyraziste wzory – doskonałym uzupełnieniem tego stylu są motywy botaniczne a dodatki skandynawskie mogą również stanowić czarno-białe grafiki oraz sentencje czy litery.

Jakie meble w stylu skandynawskim?

Myśląc o stylu pochodzącym z północy Europy, od razu przychodzą na myśl idealnie białe zabudowy. I jest to dobre skojarzenie, gdyż meble skandynawskie w większości występują właśnie w takiej formie. Powinny one być również proste i lekko wyglądające. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnych uchwytów lub szafek bezuchwytowych. Warto również zwrócić uwagę, aby akcesoria do kuchni swoim wyglądem nawiązywały do wybranego stylu. Porządny sklep skandynawski jest również wyposażony w meble do biura wykonane w tym stylu. Sprawdzi się tutaj niewątpliwie drewno oraz uzupełnienie w postaci elementów metalowych.

Sprawdź ofertę na meble i akcesoria w stylu skandynawskim na Scandishop.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj